Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-10 00:15:24

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Szlag mnie trafi :/

Nie moge sobie poradzić z mysqlem po instalacji wszystkiego robie tak(chce zainstalowac forum:

jaa@debian:~$ mysqladmin -u root password haslo
jaa@debian:~$ mysql -u root -p
Enter password:
Welcome to the MySQL monitor.  Commands end with ; or g.
Your MySQL connection id is 6 to server version: 4.0.24_Debian-5-log

Type 'help;' or 'h' for help. Type 'c' to clear the buffer.
mysql> create database forum;
Query OK, 1 row affected (0.00 sec)

mysql> grant usage on forum.* to uzytkownik@localhost;       
Query OK, 0 rows affected (0.00 sec)
mysql> grant select,insert,update,delete,create,alter on forum.* to uzytkownik@localhost identified by 'haslo';
Query OK, 0 rows affected (0.00 sec)

mysql> flush privileges;
Query OK, 0 rows affected (0.00 sec)

mysql> exit
Bye

Potem przy instalacji forum wyskakuje:
Witamy w Instalacji phpBB 2


Twój plik konfigiracyjny nie może zostać zapisany. Jego kopia zostanie wysłana do ciebie jeśli wciśniesz poniższy przycisk. Powinieneś wysłać ją ręcznie do katalogu z phpBB 2. Kiedy to zrobisz zaloguj się do nowego forum, używając twoich danych podanych wcześniej, oraz odwiedzić centrum administracji forum (do którego odnośnik pojawi się na dole każdej strony forum, kiedy się zalogujesz) aby zmienić opcje. Dziękujemy, że wybrałeś phpBB 2.


Jeżeli opcje FTP są dostępne w tej wersji PHP możesz mieć także możliwość automatycznego wysłania pliku w odpowiednie miejsce przez FTP.


Wybierz Metodę Ściągania
Spróbuj wysłać plik przez ftp automatycznie    
Wyślij plik do mnie a ja umieszczę go ręcznie na serwerze    

Co się dzieje?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-06-10 00:31:10

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: Szlag mnie trafi :/

chmody przy instalacji miałeś nie takie jakie powinieneś... nie było możliwości zapisu do katalogu w którym znajduje się forum pliku config.php...

poprostu ściągnij sobie ten plik - zapisz go gdzieś na hdd i przekopiuj do głównego katalogu w którym znajduje się forum.

i czytaj, czytaj, czytaj, czyta, założe się że jakbyś kawałek tego komunikatu zarzucił do google to wysypało by Ci się full wyników ;)

( to tak dla wyuczenia dobrego nawyku ;) )


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

#3  2005-06-10 12:17:25

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Szlag mnie trafi :/

Ehh gupol ze mnie o googlech zapomnialem :D a z chmodem miales racje zapodalem
chmod -R 755 phpBB  czy tak jest bezpiecznie czy powinienem plikom nadac co innego a folderom co innego?


Pozdrawiam

Offline

 

#4  2005-06-10 13:03:01

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: Szlag mnie trafi :/

Raczej bezpiecznie. Napewno bedziesz musial dac wieksze prawa folderow typu upload itp.

Offline

 

#5  2005-06-10 16:19:01

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Szlag mnie trafi :/

Hmmm ajakiez to prawa tym folderom pasowaloby nadać?


Pozdrawiam

Offline

 

#6  2005-06-10 16:42:49

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: Szlag mnie trafi :/

hmm np chmod 775 jesli np apache dziala jako www-data to dac chown jako user.www-data tylko nie wiem czy zwykly user moze dodawac www-data

Ogolnie zastanawialem sie nad podobnym problemem ustawiania praw dostepu o katyalogu /home/user w przypadku gdy jeszcze w /home/usr jest public_html. Jesli sam jestes adminem serwera to luz i nie dajesz nikomu shella lecz tylko ftp z blokada wychodzenia poza swoj katalog.

Offline

 

#7  2005-06-10 20:23:13

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: Szlag mnie trafi :/

... lecz tylko ftp z blokada wychodzenia poza swoj katalog.

a właśnie, pozwolicie Panowie że odbije troche od tematu,

jaki najlepszy serwer ftp polecilibyście jako serwer ftp ?
przerabiałem już proftpd - ale coś niestety poległem przy instalacji, już nie pamietam dokładnie o co chodziło, później odkryłem coś takiego jak pure-ftpd i mam to postawione do dziś, ma ładne dodawanie użytkowników, określanie katalogów do których jedynie mają mieć dostęp userzy ( root dirs ) i to z poziomu mysql, ale drażni mnie ten bodajże max users connected - limit userów którzy mogą się połączyć na serwer.... troszke niewiem jak to obejść :)


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

#8  2005-06-10 22:41:46

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Szlag mnie trafi :/

hmm np chmod 775

Dlaczego akurat tak?
A tak w ogole kto jest tym uzytkownikiem www-data?Czlowiek ktory odwiedz moja strone bo nie kumam tego.Folder jak sie dowiedzialem ma byc wlasnoscia uzytkownika i grupy www-data.


Pozdrawiam

Offline

 

#9  2005-06-10 22:49:20

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: Szlag mnie trafi :/

Dlatego 775 (przy zalozeniu chown user.www.-data) poniewaz do folderu typu upload ma miec dostep tez serwer apache zapisujacy tam np pobrane avatary z forum stad ruga cyfra 7 a trzecia 5 to tak aby inni mieli odczyt. To tak mniej wiecej. Sam poprobuj bo teoretycznie inaczej a inaczej w praktyce.

Offline

 

#10  2005-06-10 23:37:27

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Szlag mnie trafi :/

Oki czy w

chown user.www.-data

przez przypadek dales kropke po www?

Jeszcze odnośnie tego jak z punktu widzenia systemu jest widziany czlowiek odwiedzjacy moja strone(nie forum dyskusyjne)?Czy on jest www-data?

Gdzies czytalem ze będąc w folderze ze strona nalezy wykonać:

chown -R www-data.www-data *

Nie moge zrozumieć why?:)Wszystko ma byc wlasnoscia uzytkownika i grupy www-data.Why?

oraz bedac w tym ze folderze

chmod -R 755 *
chmod -R 644 *.*

Czy moglbys lub ktos inny to rozwinąć dlaczego wlasnie tak?


Pozdrawiam

Offline

 

#11  2005-06-11 00:29:39

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Szlag mnie trafi :/

Fo: to zależy do czego ten ftp, jeśli to taki na lanik to polam coś prostego: oftpd, vsftpd, pyftpd, pureftpd

w proftpd albo wuftpd można się zagubić w konfigach ;)


linux regd. user #248790

Offline

 

#12  2005-06-11 01:32:34

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: Szlag mnie trafi :/

@rychu
na serwer ;) nie lanowy, taki mój serwer na którym mam wprawdzie paru Klientów, ale nie chciałbym dopuścić do tego że jeden z moich Klientów kiedyś zobaczy komunikat "przekroczona liczba użytkowników podłączonych do serwera, spróbój później... " bo to odrazu daje mi wizerunek gościa $amatora$ który niewie jak co powinno wyglądać i chodzić, sęk w tym że ja wiem jak co powinno mrygać ale ze względu na pare problemów i właśnie na to że taki pure-ftpd można sobie obkodować i do tego narzędzie do zarządzania napisać - dlatego właśnie to wybrałem ale później patrze dokładnie w konfiguracja... i ten limit ;)

pzdr


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)