Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-10-25 19:24:40

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

brzydkie ustawienia compiz-fusion

ano, zrezygnowałem z beryla, zainstalowałem C-F i jest drobny  problem

jeżeli mam w tle okno firefoxa (np) i na froncie mniejsze okno- np z Kadu i klikne na firefoxa, to FF nie idzie na pierwszy plan...... lecz tylko staje się aktywny- okienko Kadu staje sie deaktywne i ustawia sie przeźroczystość na 10%, ale okienko nie idzie pod spód
... generalnie , chce tak jak w windowsie :]

zna ktos ta opcje w ustawieniach?


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#2  2007-10-25 21:13:03

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: brzydkie ustawienia compiz-fusion

Tez mnie to denerwowalo ;)
Dopiero po kliknieciu w belke aplikacji sie aktywowalo cale okno. Testowalem cfusion na innym koncie specjalnym do tego stworzonym i tam tak mialem. Jak w koncu uruchomilem cfusion na moim natywnym koncie i tam mam tak jak w... Windows ;)
Moze zmiana `Window dekorator` z `emerald` na `kwin` da pozadany efekt?


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#3  2007-10-25 23:02:32

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: brzydkie ustawienia compiz-fusion

nienawidze emeralda ;] dopóki nie będzie na tyle stabilny, by przy byle jakiej aktualizacji nie gubił belki tytułowej - a każdy raz z innego powodu, nie bede go używał

cały czas idę na kwin, przynajmniej stabilne, a do wygladu mozna sie przyzwyczaić , w koncu nie jest taki zły

za to do problemu w temacie- nie da rady.
zna ktoś rozwiązanie?


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#4  2007-10-25 23:47:03

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: brzydkie ustawienia compiz-fusion

Ja się dołączam do tematu z problem takowym: po otwarciu nowego okna np. konsoli zostaje ona utworzona "zbyt wysoko" wystając poza monitor. Za każdym razem trzeba okienko przeciągać. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu?


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

#5  2007-10-29 12:57:42

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: brzydkie ustawienia compiz-fusion

za to do problemu w temacie- nie da rady.
zna ktoś rozwiązanie?

No ja u mnie dziala, przeciez pisalem ;) Zamiana z emerald na kwin nie daje rady? Wedlug mnie kwin, jak to na niego przystalo, lepiej sie komponuje z KDE niz emerald. Belke tez mozna zrobic przezroczysta, jakas fajna skorka do dekoracji okna i mamy ten sam efekt co na emeraldzie.
Po przelaczeniu na kwin nie dzial tobie? Zapisz gdziesz swojego konfiga i sprobuj na domyslnych ustawieniach, tamte wywal z /home.

Ja się dołączam do tematu z problem takowym: po otwarciu nowego okna np. konsoli zostaje ona utworzona "zbyt wysoko" wystając poza monitor. Za każdym razem trzeba okienko przeciągać. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu?

W ustawieniach podajze `windows snapping` (czy cós takiego) masz metode tworzenia okien, smart, random, vertical itp to powinno pomoc.


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#6  2007-10-30 16:40:09

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: brzydkie ustawienia compiz-fusion

robie na kwin, i resetowalem konfiga... bez rezultatu, dalej sie zachowuje jak pojebany...


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#7  2007-11-01 12:48:42

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: brzydkie ustawienia compiz-fusion

niektóre óniksowe menedżery okien mają coś takiego że okno zostaje wysunięte tylko po kliknięciu na pasek tytułu (z tych co kojarzę na tą chwilę to na pewno wmaker). nie testowałem jeszcze c-f ale powinna być gdzieś opcja "click anywhere in the window to raise" czy jakoś tak. a jak nie - łap kod i pisz patcha >:P


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)