Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-05 19:44:30

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Serwer mysql i uprawnienia do folderu

Witam.
Jakie i jaki uzytkownik powinien miec uprawnienia do folderu zawierającego bazy  danych?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-06-05 21:44:53

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: Serwer mysql i uprawnienia do folderu

takie cos znalazlem w jednym opisie z kompilacji mysql:

po zainstalowaniu się w katalog /usr/local/mysql/var bazy mysql zmieniamy właściciela i grupę katalogu w którym egzystuje mysql :

# chown -R mysql /usr/local/mysql
# chgrp -R mysql /usr/local/mysql

Offline

 

#3  2005-06-06 20:39:22

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Serwer mysql i uprawnienia do folderu

Dzieki a co z prawiami do podfolderó(o ile takie isynieja)i plików wewnatrz tego folderu?
Masz moze jakiśnamiar na spox artykuł o tym?


Pozdrawiam

Offline

 

#4  2005-06-07 00:38:45

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: Serwer mysql i uprawnienia do folderu

eeee, chown -R nadaje przecież rekursywnie na wszystko to co jest w tym folderze czyli na podfoldery też :P


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

#5  2005-06-07 12:51:45

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Serwer mysql i uprawnienia do folderu

Witam,pytam o to bo znalazlem coś takiego (lecz nie do mysql tylko do apache i chodzi o folder ze stronami)

#

Następnie, będąc w katalogu /var/www/html wykonaj zlecenia:

chown -R apache.apache *
oraz
chmod -R 755 *
oraz
chmod -R 644 *.*

i wynika mi z tego ze samo chown -R nie wystarczy.
Nie wiem czy dobrze to wykminiłem:
* znaczy foldery a
*.* pliki?
Więc jak z tym mysql?Też trzeba coś kminić podobnie?


Pozdrawiam

Offline

 

#6  2005-06-07 19:54:08

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Serwer mysql i uprawnienia do folderu

Jeszce mam taki problem:

po zainstalowaniu się w katalog /usr/local/mysql/var bazy mysql zmieniamy właściciela i grupę katalogu w którym egzystuje mysql :

# chown -R mysql /usr/local/mysql
# chgrp -R mysql /usr/local/mysql

Nie mam w tym katalogu mysql pewnie dlatego ze instalowalem aptemi jak sie domyslam nie bylby to folder tylko plik mysql.Mam ten plik w /usr/bin

Bedac na koncie roota systemowego (nie od mysql)po wydaniu komendy:

mysql

a potem

show databases

pokazuje mi sie tabela z bazami danych lecz jezlei jestm na koncie uzytkownika tabelka ta nie pokazuje sie tylko:

Empty set (0.00 sec)

Czy ktos moglby napisac co zrobic aym mogl z konta uzytkownika logowac sie na roota od mysql.
Nadal nie wiem ktorego folderu czy czego tam jeszcze mam zmienic uprawnienia i na jakie.

I jeszcze cos takiego: czy przy instalacji aptem do systemu zostaje automatycznie dodany uzytkownik i gru mysql oraz jak to sprawdzic czy jest dodane?


Pozdrawiam

Offline

 

#7  2005-06-09 04:26:44

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: Serwer mysql i uprawnienia do folderu

Czy ktos moglby napisac co zrobic aym mogl z konta uzytkownika logowac sie na roota od mysql.
Nadal nie wiem ktorego folderu czy czego tam jeszcze mam zmienic uprawnienia i na jakie.

I jeszcze cos takiego: czy przy instalacji aptem do systemu zostaje automatycznie dodany uzytkownik i gru mysql oraz jak to sprawdzic czy jest dodane?

przejrzyj sobie toooo : http://www.gersona.prokocim.krakow.pl/~maciek/indexlynx.html#apache
oraz może to : http://www.projektfarm.com/en/support/debian_setup/

a żeby sprawdzić czy Ci sie grupa mysql dodała to :
cat /etc/group |grep mysql
a użytkownik
cat /etc/passwd |grep mysql

pzdr..


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)