Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-10-13 00:44:37

  cim - Użytkownik

cim
Użytkownik
Skąd: Stargard
Zarejestrowany: 2005-07-31
Serwis

Uszkodzony plik .tar.bz2

Witam,

mam problem z uszkodzonym plikiem .tar.bz2. Przy próbie rozpakowania go pokazuje się komunikat:

bzip2: Data integrity error when decompressing.
        Input file = (stdin), output file = (stdout)

It is possible that the compressed file(s) have become corrupted.
You can use the -tvv option to test integrity of such files.

You can use the `bzip2recover' program to attempt to recover
data from undamaged sections of corrupted files.

tar: Unexpected EOF in archive
tar: Unexpected EOF in archive
tar: Error is not recoverable: exiting now

Skorzystałem więc z programu 'bzip2recover' i utworzył on kilkaset plików (rec00001plik.tar.bz2, rec00001plik.tar.bz2). Pierwszy z nich można częściowo rozpakować - rozpakowuje kilka plików i pojawia się błąd taki jak w ostatniej linijce w powyższym cytacie. Natomiast próba rozpakowania jakiegoś kolejnego pliku kończy się komunikatem:

tar: This does not look like a tar archive
tar: Skipping to next header
tar: Error exit delayed from previous errors

Mogę zdekompresować bzip2 pierwsze 69 plików, plik nr 70 jest uszkodzony a nie wiem jak (i czy można w ogóle) czytać dane z pozostałych ponad 500 plików.

Ma ktoś jakieś doświadczenie, wskazówki i wiedzę czy można odzyskać resztę danych z tych pozostałych kilkuset plików? Może są jakieś inne programy, cokolwiek.

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam

Offline

 

#2  2007-10-14 13:40:49

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Uszkodzony plik .tar.bz2

nastepne archiwa bzip powinno dac sie zdekompresowac ...

ja bym najpierw tylko dekompresowal uzyskane pliki tar polaczyl ze soba (cat), uzyskujac dwa pliki - prezed miejscem uszkodzenia i za nim ...

ten pierwszy powinien w wiekszosci 9poza ostatnim plikiem) sie roztarowac bez problemu w drugim trzebaby przerobic poczatek (lepiej zrobic to przed laczeniem - mniejszy plik) tak aby zaczynal sie od naglowka tarowskiego a nie fragmentu pliku ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)