Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-10-10 13:37:04

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Import ustawien z Firefoxa do Konquerora

Witam

Po dlugi uzytkowaniu Firefoxa i zapisaniu w nim tysiaca stron w bookmarkach i tyle samo hasel w jego menadzerze zapragnalem przesiasc sie na Konquerora i uczynic z niego moja domyslna przegladarka.
Powod zmianay jest taki ze Firefox zaczal juz mnie wkurzac! Wieszanie sie aplikacji, pozeranie ogromnych ilosci pamieci no i nie jest pisany w qt :) troche jeszcze b sie znalazlo ale nie o tym mialem pisac.

Czy ktos zna bezbolesny sposob (program, skrypt) importu ustawien z FF do Konquerora?

ps
zna ktos jakies strony z rozszerzeniami do Konq, szukam cos ala Adblock itp


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#2  2007-10-10 14:07:42

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Import ustawien z Firefoxa do Konquerora

Knqueror ma wbudowanego adblocka. Eksportujesz filtr z firefoksa i importujesz do konquerora.
Co do zakładek wypróbuj bookmarkbridge.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2007-10-10 14:23:18

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Import ustawien z Firefoxa do Konquerora

co do zakladek to jakas opcja importu z FF jest w samym konquerorze (zakladki - > modyfikuj -> plik -> import)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#4  2007-10-10 15:00:16

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Import ustawien z Firefoxa do Konquerora

co do zakladek to jakas opcja importu z FF jest w samym konquerorze (zakladki - > modyfikuj -> plik -> import)

%) az mi glupio ze tak daleko sie nie zagniezdzilem :) thx dziala

Teraz pozostaje mi z glownych rzeczy import hasel i loginow z FF, cos czuje ze najgorsza bo nigdzie nie moge znalezc opcji od zapisywania hasel. Jak wprowadzam hasla tez sie nie pyta czy je zapisac. Mam stare ustawienia z /home i boje sie ze kiedys to wylaczylem i do teraz pamieta ;) chyba ze obsluga hasel w Konq zajmuje sie Kwallet czy cos podobnego, jak jest z tym?

A strony z rozszerzeniami do Konq nikt nie zna? :)
Pare dodatkow mi brakuje jak BBCode (Dodaje do menu obsluge BBCode, HTML, XML itd), Download Embedded (Pozwala ściągnąć wszystkie obiekty osadzone na stronie www np. pliki SWF, MOV) w sumie moge sie bez tego obejsc ale.. co wygoda to wygoda ;)


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#5  2007-10-10 15:12:30

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Import ustawien z Firefoxa do Konquerora


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#6  2007-10-11 17:35:11

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Import ustawien z Firefoxa do Konquerora

Nie bede zakladal nowego tematu bo problem dotyczy migracji z FF do Konq.

Zainstalowalem plugin flasha (flshaplugin-nonfree) przez aptitude, zainstalowal sie w /usr/lib/flashplugin-nonfree.

Kod:

[@p100-387];)ls -l /usr/lib/flashplugin-nonfree/
razem 6892
-rw-r--r-- 1 root root     856 2007-10-10 04:49 flashplayer.xpt
-rwxr-xr-x 1 root root 7040036 2007-10-10 04:49 libflashplayer.so

Firefox odtwarza filmiki z youtube.com niestety Konq nie ;/, dostaje info

Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Macromedia's Flash Player. Get the latest Flash player.

JavaScript wlaczone
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/077692d3411789e0.html]http://images30.fotosik.pl/100/077692d3411789e0m.png[/URL]
no i plugin Konq widzi wiec nie wiem co jeszce mam zrobic ;/
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4337f6e39549932c]http://images25.fotosik.pl/100/4337f6e39549932cm.png[/URL]

Ma ktos pomysl co moze byc nie tak?


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#7  2007-10-11 18:09:29

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Import ustawien z Firefoxa do Konquerora

na drugim screenie jest opcja wlaczenia globalnego pluginow ... zaznacz ja ... inaczej dziala tylko dla wybrancyh stron ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#8  2007-10-11 19:44:37

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Import ustawien z Firefoxa do Konquerora

Kiedy to wlaczam proces nspluginviewer jedzie na full rdzeniu ;) zwiesza przy tym Konq, dopiero skilowanie tego procesu przywraca Konquerora do zycia. Co moze byc przyczyna?
Chyba nie bede mial flasha pod Konq ;/


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#9  2007-10-11 23:05:27

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Import ustawien z Firefoxa do Konquerora

przyczyna takiego zachowania jest bug w flashu ... bylo o tym w systemie bledow debiana (byl zglaszany do nspluginviewer ... a przyczyna jest w libgtk2) ... blad objawia sie przy kozystaniu z flasha w programach nie opartych o gtk ...

aby rozwiazac problem nalezy albo poprawic flasha (brak zrodel) albo nalozyc latke na libgtk2 ktora przywraca poprzednie (niepoprawne) zachowanie odnosnie inicjalizacji albo ...

do czasu az poprawia flasha downgroadowac paczke libgtk2.0-0 do wersji 2.10.13-1 i zamrozic ja ... (to chyba najprostrze i najlepsze wyjscie)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#10  2007-10-15 14:29:43

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Import ustawien z Firefoxa do Konquerora

Aktualizacja konqueror-nsplugins do wersji 3.5.8 zalatwia sprawe ;)


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)