Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-02 19:31:19

  Ravender - Nowy użytkownik

Ravender
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-02

Update pakietów

Jak zrobic update pakietów? Ostatnio chcialem zainstalowac nowsza wersje Fluxa ale duzo pakietow potrzebnych bylo w nowszej wersji. Niestety nie wiem jak je update'owac a w necie tego nie znalazlem.

Od razu mowie, ze apt-get u mnie nie dziala i chodzi tu raczej o brak dobrych miejsc do sciagania pakietów (tych linkow co to sie je wpisuje w pliku).

Moja prosba:

1. niech mi ktos wyjasni jak update'owac pakiety w Debianie. Od razu mowie, ze jestem wymiatacz windowsowy, ale newbie linuxowy (wdrazam sie)

2. jakies sciezki do apt-get zeby mi to kurcze dzialalo..

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-06-02 20:03:14

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: Update pakietów

Od razu mowie, ze apt-get u mnie nie dziala i chodzi tu raczej o brak dobrych miejsc do sciagania pakietów (tych linkow co to sie je wpisuje w pliku).

zauważ że ja jako że mam debian'a 3.1 (sarge) to mam w ścieżkach powyższych - sarge main , jak masz woody'iego to tam powinno być o ile się nie myle - woody main albo stable main

niech mi ktos wyjasni jak update'owac pakiety w Debianie. Od razu mowie, ze jestem wymiatacz windowsowy, ale newbie linuxowy (wdrazam sie)

apt-get update ( wydziergaj z netu listę nowych pakietów )
apt-get upgrade ( przeprowadź uprgrade pakietów )


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

#3  2005-06-02 20:09:29

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: Update pakietów

Moje sources.list jest takie i jest okey:

Kod:

deb ftp://ftp.us.debian.org/debian/ testing main  
deb-src ftp://ftp.us.debian.org/debian/ testin main  
deb ftp://ftp.pl.debian.org/debian/ testing main  
deb-src ftp://ftp.pl.debian.org/debian/ testing main  

... oczywisice 'testing' zmieniasz na swoją wersję debiana, a nowe wersje pakietow ściągasz:
- najpierw spis

Kod:

apt-get update

- potem pakiet:

Kod:

apt-get install pakiet

Bardzo polecam:
http://www.debian.org/doc/manuals/apt-howto/index.pl.html#contents


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#4  2005-06-02 20:49:17

  Ravender - Nowy użytkownik

Ravender
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-02

Re: Update pakietów

Dzieki wielkie :).

Aktualnie Debiana mam rozwalonego bo robilem mu recznie update xlibs itp... i posypały sie Xy. Aktualnie hehe po wpisaniu startx mam komunikat, ze nie ma takiego foldera ani pliku ;)..

Offline

 

#5  2005-06-03 01:42:28

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: Update pakietów

man man man,
jak masz coś z paczek to upgraduj paczki :
apt-get upgrade nazwa_paczki

a jak chcesz ją zrekonfigurować to:

dpkg-reconfigure xlibs ?

pzdr


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)