Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-09-19 10:09:08

  bartekps - Użytkownik

bartekps
Użytkownik
Skąd: Sanok
Zarejestrowany: 2007-01-24

debian + usr9003

problem wygląda tak: kupiłem sobie router adsl usr9003 - podłączyłem w pracy bo w domu miałem remont na sled i windows - działa
podłączyłem w domu, pobrał ustawienia z routera przeez dhcp, wpisuje 192.168.1.1 (adres routera) i ładuje się, wpisałem ręcznie i to samo, zmieniłem sieciówkę - to samo, wyłączyłem firewall, selinuxa - to samo, wziąłem livecd susa 10.1 - działa, live cd fedory 7 - nie działa
ustawiłem sieć z pod susa - chodzi ślicznie, włączyłem debiana sieć nie działa, wpisałem ręcznie dns - ping onet.pl przechodzi/ przeglądarka onet.pl nie działa, panel kontrolny routera nie działa
zainstalowałem susa bo sieć muszę mieć (slackware też nie działa) a chce wrócić do debiana
ktoś mi powie co jest?

Offline

 

#2  2007-09-19 14:45:18

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: debian + usr9003

problem wygląda tak: kupiłem sobie router adsl usr9003 - podłączyłem w pracy bo w domu miałem remont na sled i windows - działa
podłączyłem w domu, pobrał ustawienia z routera przeez dhcp, wpisuje 192.168.1.1 (adres routera) i ładuje się, wpisałem ręcznie i to samo, zmieniłem sieciówkę - to samo, wyłączyłem firewall, selinuxa - to samo, wziąłem livecd susa 10.1 - działa, live cd fedory 7 - nie działa
ustawiłem sieć z pod susa - chodzi ślicznie, włączyłem debiana sieć nie działa, wpisałem ręcznie dns - ping onet.pl przechodzi/ przeglądarka onet.pl nie działa, panel kontrolny routera nie działa
zainstalowałem susa bo sieć muszę mieć (slackware też nie działa) a chce wrócić do debiana
ktoś mi powie co jest?

dopisz do pliku /etc/sysctl.conf

Kod:

net.ipv4.tcp_window_scaling = 0

i zrestartuj maszynę


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)