Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-09-10 17:06:22

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Nowy kernel i kupa...

Ufff. Po calym dniu walki udalo mi sie w koncu zainstalowac debiana w wersji minimalnej ;)

Problemy mialem z dyskami (SATA + ATA, kontroler JMicron, ustawiony na SATA=Enhanced, IDE - jednak problemy i tak byly)
1. Z netinstall nie chcial sie grub zainstalowac. Stalo na 0% i tyle.
2. Z CD1"Lenny"  jakos poszlo, ale system nie wstawal (jakies errory o braku plikow i katalogow i stawalo na

Kod:

(initramfs) tu_moge_pisac

Odpalilem raz jeszcze CD1 i wybralem instalacje "rescue" i jakos poszlo :D Hurra!
Doinstalowalem sobie weasela, xorga, fluxboxa i leafpada poprzez aptitude. Dziala.

Chce zapodac stery do nVidii - bum! Nie mam kernel-headers.

Kod:

uname -r
2.6.18-4-686

Nie moge znalezc headersow do tego jaja w repo zatem...

Uaktualnimy, co nie? No to zassalem linux-image w wersji 2.6.21 czy cos takiego. Aptitude oczywiscie. Poszlo bez errorow. Wykonalem LILO. Reboot...

Loading Linux......... ......... ........... ..............
.
.
.
(initramfs)

Znowu te errory :(
Dobrze, ze w lilo jest LinuxOLD i dziala. Jednak nie mam tych headersow potrzebnych do nVidii :(

jJakis sposob na przechwycenie logu z ladowania systemu na tym lewym jajcu? Normalnie ten debian robi mnie w jajo chyba...
Moze inne repo z tymi naglowkami?


https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png

Offline

 

#2  2007-09-10 18:37:58

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Nowy kernel i kupa...

O ile dobrze pamiętam to wciśnięcie klawisza Scrooll Lock  zatrzymuje te napisy przy starcie i można odczytac jakie błędy wali.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2007-09-10 18:56:40

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: Nowy kernel i kupa...

Heh... Żebym jeszcze wiedział w ktorym miejscu one są dokładnie (gdzie się zaczyna).

Podejrzewam, ze system plikow (ext3) nie jest montowany i dlatego tyle tych "filename does not exist" wywala...

--Edited by misioooo

E tam. Mam zainstalowane teraz Kubuntu. Działa bez problemów żadnych. Podobnie instalka - zero kłopotów. Do tego dodałem Compiz-Fusion i już rodzinka też tak chce w windzie żebym im zrobił ;)


https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)