Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-05-18 23:09:44

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Własna dyskietkowa dystrybucja linuxa

Wpadł mi do głowy pomysł, żeby zrobić własną dyskietkową dystrybucje linuxa.
Na począrek były by to same podstawy. Czyli dyskietka z ktorej bootuje sie mały kernelik i na poczatek dwa programy reboot i halt, i jeden uzytkownik root (od czegos trzeba zaczac) :)
Nie wiem jak zacząć z tego co wymyslilem na razie to skompiluje jajko z minimalna iloscia opcji pod 386. Nie wiem jak zrobic sam start tzn zeby system startował z dyskietk. Jesli ktoś wie cos na ten temat to prosze o podzielenie sie swoją wiedzą :)

Offline

 

#2  2005-05-18 23:27:00

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Własna dyskietkowa dystrybucja linuxa

to się dopiero nazywa wyważanie otwartych drzwi :) też się kiedyś tak bawiłem, ale raczej z miernym rezulatatem. w każdym razie powodzenia

żeby zbutować lin z dyskietki masz 2 wyjścia: albo cat jajko > /dev/fd0 albo syslinux (lepsze), zainstaluj pakiet syslinux i czytaj /usr/share/doc/syslinux/*


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2005-05-19 10:47:30

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Własna dyskietkowa dystrybucja linuxa

Też kiedyś o tym myślałem, i BiExi dała mi namiar na art

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?p=3770&highlight=#3770

W tym wątku jest. Ten art to bardziej się dyskietek niż nagrywania bootowalnych płyt tyczy. Dla Ciebie będzie super.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#4  2005-05-19 16:07:56

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Własna dyskietkowa dystrybucja linuxa

Bardziej sie oplaca zrobic cd bootowalnego w tym
http://www.linuxfan.pl/howto/bootdisk.html
faq zanjdziesz podstawowe informacje jak zrobic sobie bazowy system ktory bedie sie ladowal do ramdysku :] syslinux jest fjany i go polecam do zabawy :] co do innych materialow edukacyjnch to sa nimi wszystkie live dystrybucje tzn mozesz soie podpatrzyc ich pliki uzywane do ladwania systemu i wiadomo cos sie nauczyc :]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)