Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-08-18 19:23:18

  Napalm - Członek DUG

Napalm
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-26

Masowa instalacja oprogramowania

W sieci jest ok. 100 koputerów z Windowsem XP i na tych maszyna trzeba będzie zainstalować jeden dodatkowy program. Jak to się profesjonalnie robi? Można oczywiście przelecieć się po budynku z cedekiem i to zainstalować, ale ja się zastanawiam jak to by można było zrobić z jednego komputera przez sieć.


"Google Inc. została założona w 1998 roku przez dwóch, sponsorowanych przez CIA, doktorantów Uniwersytetu Stanforda, Larry'ego Page'a i Sergeya Brina."
Naukowcy już wiedzą, Rynek reklam zagrożony
Fuck Google!

Offline

 

#2  2007-08-19 20:18:19

  mi5tic - Członek DUG

mi5tic
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-24

Re: Masowa instalacja oprogramowania

Napisać program, w którym będzie tylko przycisk OK a po jego naciściśnięciu program się zainstaluje.
Następnie wrzucasz program w miejsce, do którego wszyscy mają dostęp i ogłaszasz, że wszyscy mają to ściągnąć i kliknąć =)
Ofc trzeba by też np. udostępnić w sieci tą płytkę (np. ze swojego kompa) i program musiałby to brać jako źródło ;)

//taki luźny pomysł. Niedawno miałem podobny problem i u mnie takie rozwiązanie się sprawdziło, tyle, że wolałem osobiście przelecieć po wszystkich kompach przez zdalny pulpit i osobiście włączyć tą "automagiczną instalkę swojej produkcji" ;)

powodzenia
pzdr.


Lubię słowo indolencja.
Dzięki niemu moje lenistwo wydaje się czymś niezwykle wyrafinowanym.

- Bern Williams

Offline

 

#3  2007-08-19 20:47:47

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Masowa instalacja oprogramowania

sysprep
unattended
to pierwsze zdaje się potrafiło instalować programy po sieci a to drugie umożliwia udostepnienie wstępnie skonfigurowanej instalki(o ile instalator korzysta z msiexec) jakiegoś syfu na serwerze.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#4  2007-08-19 21:17:29

  Napalm - Członek DUG

Napalm
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-26

Re: Masowa instalacja oprogramowania

osobiście przelecieć po wszystkich kompach przez zdalny pulpit

Właśnie o to mi chodzi. Lama ze mnie. Jak sie konfiguruje ten zdalny pulpit? Co i gdzie trzeba powłączać?


"Google Inc. została założona w 1998 roku przez dwóch, sponsorowanych przez CIA, doktorantów Uniwersytetu Stanforda, Larry'ego Page'a i Sergeya Brina."
Naukowcy już wiedzą, Rynek reklam zagrożony
Fuck Google!

Offline

 

#5  2007-08-20 09:24:48

  mi5tic - Członek DUG

mi5tic
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-24

Re: Masowa instalacja oprogramowania

osobiście przelecieć po wszystkich kompach przez zdalny pulpit

Właśnie o to mi chodzi. Lama ze mnie. Jak sie konfiguruje ten zdalny pulpit? Co i gdzie trzeba powłączać?

Bez przesady..lama to jest ze mnie ;)

Ja np. korzystam z http://www.dameware.com/
Wersja testowa z tego co widzę jest za free, więc możesz spróbować.
Na wszystkich kompach wystarczy tylko odpalić jednego .exe i wtedy progz umożliwiający korzystanie z komputera zainstaluje się i odpali (sprawdź potem w procesach czy jest DWRCS chyba..czy jakoś tak (nie chce mi się sprawdzać) a łączenie się jest proste..w kliencie u siebie wpisujesz adres/nazwę kompa i dajesz połącz :)

//ewentualnie jeśli wolisz zwykły pulpit zdalny oferowany przez xp to link :D

pzdr.


Lubię słowo indolencja.
Dzięki niemu moje lenistwo wydaje się czymś niezwykle wyrafinowanym.

- Bern Williams

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)