Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-08-14 10:53:25

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Szyfrowanie danych po raz kolejny. Winda i Linux

Sprawa wygląda tak czym zaszyfrować dane na partycji tak żeby była widoczna pod linuchem i pod windą. Czy warto wogóle bawić się w szyfrowanie całego systemu operacyjnego ?

Offline

 

#2  2007-08-14 10:58:37

  pnhd - Członek DUG

pnhd
Członek DUG
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2007-06-22
Serwis

Re: Szyfrowanie danych po raz kolejny. Winda i Linux


jid: p_mobile@jabberpl.org
Linux Registered User # 180374

Offline

 

#3  2007-08-14 11:00:38

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Szyfrowanie danych po raz kolejny. Winda i Linux

dane szyfrować warto ZAWSZE :)





świetny artykuł > http://securitystandard.pl/news/106165_3.html

No i do rzeczy, możesz zaszyfrować truecryptem, wtedy masz zarówno w linuksie jak i windowsie, wada to to, że nie możesz szyfrować partycji /

jak chcesz szyfrować / to nie ma innego wyjscia moim zdaniem jak cryptsetup z Luksem, podobno jest implementacja na windowsa, wiec teoretycznie możesz to zamontować, nie wiem, nigdy na windzie nie montowałem.


czego konkretnie oczekujesz?


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#4  2007-08-14 11:36:10

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Szyfrowanie danych po raz kolejny. Winda i Linux

mozna szyfrowac / tylko trzeba przeniesc /boot na inna partycje albo na pendriva.

Poszukaj w google jest na ten temat kilka poradnikow


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#5  2007-08-14 14:04:47

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Szyfrowanie danych po raz kolejny. Winda i Linux

Wiem że w googlownicy jest dużo poradników ale potrzebuje coś widoczne pod windą i pod linuchem.
Truecrypt to całkiem niezłe rozwiązanie ale czy to dobre i na ile :)
Czy istnieje sposób montowania partycji zaszyfrowanych cryptosetup z luksem pod windą ? Bo tego nieznalazłem :)

Co do truecrypta jakieś kontrowersje co do licencji :) pod windą już sprawdzałem łatwe miłe i przyjemne, pod debianem jeszcze nie instalowałem.

I jeszcze jedno pytanie czy macie jakiś art o zaszyfrowaniu partycji, ale nie na hasło tylko na klucz. Odkąd dorwałem artykuł o udev'ie to chciałem zrobić tak żęby po podłączeniu mojego pendrive montował zaszyfrowaną partycje przy pomocy klucza na nim, a po odłączeniu odmontowywał ją :)

Offline

 

#6  2007-08-14 15:18:38

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Szyfrowanie danych po raz kolejny. Winda i Linux

truecrypt dziala dobrze pod winda i linuxem, mialem troche problemow z instalka w debianie ale google pomoglo.

od prawie roku smiga mi tc i nie stwierdzilem aby byly z nim problemy
no moze jak zaczna sie problemy z dyskiem, odzyskanie danych to "jazda bez trzymanki" ;)

sorki, ze nie podam adresu ale jest w necie art o kluczach na fdd lub penie, na samym poczatku mialem klucz na fdd ale przekonalem sie, ze to zbedny bajer bo po czasie wpada sie w rutyne i lenistwo i dyskietka siedziala caly czas w napedzie, wiec proponuje daj se na wstrzymanie z kluczami na penie i wklepuj haslo recznie.

przeszukaj forum bo o ile dobrze pamietam bylo kilka tematow na temat szyfrowania, moze cos Ci pomoga


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)