Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-07-16 11:53:21

  dawid77 - Użytkownik

dawid77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-12-15

Zapisywanie pliku na dysk - bez odczytu

Witam! mam taki problem odnośnie zapisu pliku na dysk.
Mam skrypt na końcu którego jest kod przycisku który wyswitla mi zawartość tego pliku. Wygląda on tak:

<input type="button" value="Pobierz plik " onclick="document.formularz.action='plik.txt';document.formularz.submit();" style="color: #black; width: 110mm; height: 7mm">

I mam takie pytanie: jak go przerobić żeby zamiast wyswietlać zawartość tego pliku  wyskakiwało mi okienko do zapisu tego pliku na dysk - czyli ktoś sobie kliknie w przycisk i ma mozliwoś zapisu na dysk a nie że wyswitla cały plik na przeglądarce. BYł bym wdzięczny za jakiekolwiek informacje.


dawid

Offline

 

#2  2007-07-16 12:55:48

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: Zapisywanie pliku na dysk - bez odczytu

Jesli chodzi o zrobienie tego w JS to nie bardzo wiem, ale jesli urzadza Cie rozwiazanie tego w php to:

Kod:

<?
if($_POST['plik']) {
    if(file_exists($_POST['plik'])){
        $fp = fopen($_POST['plik'], 'rb');
        header("Content-Type: application/octet-stream");
        header("Content-Disposition: inline; filename=".$_POST['plik']."");
        header("Content-Length: " . filesize($_POST['plik']));
        fpassthru($fp);
        exit;
    }else{
        header("Content-Type: text/plain");
        echo "Brak pliku! Odwolujesz sie do pliku, ktorego nie ma na serwerze!";
        exit;
    }
}
?>

<html>
<head>
</head>
<body>

<form name='formularz' action='zapis.php' method='post'>
    <input type="button" value="Pobierz plik" onclick="document.formularz.submit();" style="color: #black; width: 110mm; height: 7mm">
    <input type="hidden" value="plik.txt" name="plik">
</form>

</body>
</html>

Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

#3  2007-07-17 11:42:53

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Zapisywanie pliku na dysk - bez odczytu

A nie wystarczy po prostu umiescic linku na stronie? Sam chcialbym cos takiego zrobic, ale w samym HTML'u. Jak mi sie dzisiaj uda to Wam dam znac, a jak nie to bede Wam trul dupe i blagal o pomoc ;-)

Offline

 

#4  2007-07-17 12:06:41

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: Zapisywanie pliku na dysk - bez odczytu

Dawid77 napisz jeszcze do czego to potrzebujesz, bo sposobem JS pobierzesz plik ew. tak jak przez link, a przez php z dowolnego miejsca na serwerze rowniez poza sciezka widoczna przez serwer www.

edit:
zimzum link de facto do pliku tekstowego po kliknieciu wyswietli jego zawartosc a nie pobierze


Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

#5  2007-07-19 15:41:36

  dawid77 - Użytkownik

dawid77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-12-15

Re: Zapisywanie pliku na dysk - bez odczytu

potrzebuje poprostu pobrać plik spod prycisku a nie linku. - oczywiście w php(sorki bo nienapisałem wcześniej) skrypt działa bezproblemowo :) jedynie co to nazwa pliku w zmiennej - plik. Jak mu podam ściezkę do pliku zamiast samej nazwy pliku to po kliknięciu w przycisk pozwoli mi go zapisać ale domyślną nazwę jaka przyjmie to np cała_ścieżka_do_pliku.txt ael to chyba da się jakoś obejśc:)


dawid

Offline

 

#6  2007-07-19 18:31:44

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: Zapisywanie pliku na dysk - bez odczytu

Nazwe mozna zalatwic ktoras z funkcji str wyciagajac wszystko po ostatnim "/" ;)


Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)