Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-30 15:23:16

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

voip linux sieci telefoniczne

Przeglądałem artykuł o voip'ie pod linuxem i wpadł mi do głowy pewien pomysł czy da się przy pomocy linuxa zrealizować coś takiego.


|TELEFON_STACJONARNY| --- |serwer| ----> INTERNET <---- ja_zkompem ze słuchawkami lub telefonem stacjonarnym.

Na sieciach telefonicznych nieznam się wogóle i nie oczekuje bynajmniej odpowiedzi tak da sie nie nieda się. Może ktoś ma jakieś ciekawe artykuły na temat sieci telefonicznych, czy np w samym jednym domu możnaby było zrobić sieć telefoniczną w oparciu o okablowanie sieciowe (lan i telefony na tych samych kablach). Albo jak zrobić z linuxa centralke telefoniczną :> da się ??
Interesuje się tym z uwagi na fakt, że skype mi strasznie nie pasuje a rozwiązania linuxowe są pod linuxa jak gnome meeting czy kphone. Jeśli dałoby się zrobić taki myk, że warstwą pośrednią między mojym linuxem a domem (telefon stacjonarny) połączeniem zarządzałby serwer byłoby miodzio.

Offline

 

#2  2007-06-30 15:31:24

  pnhd - Członek DUG

pnhd
Członek DUG
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2007-06-22
Serwis

Re: voip linux sieci telefoniczne

http://www.asterisk.org/ -to wstep do tematu.
haslo: asterisk@home.

jak znajde linki, ktore mialem gdzies zapisane to je tu zarzuce.


jid: p_mobile@jabberpl.org
Linux Registered User # 180374

Offline

 

#3  2007-06-30 15:42:18

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: voip linux sieci telefoniczne

możesz zrobić tak ze postawisz serwer voip ale jak chcesz podłanczac do niego tel stacjonarne to miedzy serwer a telefon musisz jeszcze wstawic bramke voip (jedna kosztuje około 150 zł) albo skorzystac z oprogramowania typu x-lite, i przez nie rozmawiac. centrale na linuxie możesz postawić na asterisksie(sa paczuszki pod debiana) lub jest specjalnie stworzona do tego typu rozwiązan dystrybucja o nazwie trixbox (ma na gotowo więcej możliwości niz jakbys samego asterisksa na debianie przykładowo postawił) z bardzo rozbudowanym panelem administracyjnym zarzadzanym przez www. jak ci nie pasuje skype, to mozna sie również przesiąść na wengo, gdzie jest lepsza jakość rozmów. pozdro

Offline

 

#4  2007-06-30 20:11:57

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: voip linux sieci telefoniczne

No i już jakiś pkt zaczepienia dzięki chłopaki. Czy zamiast bramek voip nie lepsze byłyby telefony :) z wyjściem na rj widziałem że takie są. I pytanie jak mam tego asteliksa i po jednej stronie mam telefon to czy moge z nim rozmawiać przez linuxa z jakiegoś oprogramowania bez telefona ? No i czy ewentualnie progz jest dostępny po winde.

Offline

 

#5  2007-07-01 10:27:16

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: voip linux sieci telefoniczne

pewnie jak takowe słuchawki są na necie to i pewnie bez bramek voip bedzie hulać, tylko jaka jest orientacyjna cena takich telefonów? mają one jakis interfejs do konfigurowania (przyznawania ip itp)? a jeśli chodzi o softa do rozmawiania przez własny serwer voip to x-lite polecam (dostępne na linuxa i winde)

Offline

 

#6  2007-07-01 13:21:40

  pnhd - Członek DUG

pnhd
Członek DUG
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2007-06-22
Serwis

Re: voip linux sieci telefoniczne

niestety wlasnie padl mi hdd i wszystkie linki miedzy innymi.
ale mam tu poki co emulator bramki:
http://www.linksysdata.com/ui/PAP2/User-Basic.htm


jid: p_mobile@jabberpl.org
Linux Registered User # 180374

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)