Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-29 15:36:56

  kewys - Użytkownik

kewys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-15

Grub - dwa dyski

Hej panowie,

Na poczatku od razu mowie ze sobie trenuje konfiguracje gruba na QEMU zeby nie bylo ofiar ;)

Wszystko pieknie ladnie, proste konfiguracje dzialaja ale nie wiem jak skonfigurowac gruba gdy mam dwa dyski. Grub ma uruchamic sie z pierwszego dysku a system odpalic z drugiego.

Oczywiscie probowalem ale niestety cos niezbyt mi to wyszlo:
Grub sie uruchamia z pierwszego -> wybieram start gruba z drugiego dysku -> wybieram partycje z systemem -> jadro itp sie laduje -> wysypuje sie gdy chce zczytac reszte z dysku(szuka struktury root w nieskonczonosc).

Dzieki z gory za porady ;]

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2007-06-29 19:09:59

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Grub - dwa dyski

Opisz swój problem! Napisz jak dyski podłączone, podaj swoją konfiguracje, która nie działa.

Offline

 

#3  2007-06-29 20:06:21

  kewys - Użytkownik

kewys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-15

Re: Grub - dwa dyski

Problem przeciez opisalem :/
Tak jak napisalem to wszystko robie na wirtualnej maszynie qemu. Jeden dysk master drugi slave.(hda, hdb)

Offline

 

#4  2007-06-30 06:50:02

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Grub - dwa dyski

A grub.conf to dostaniemy?

Offline

 

#5  2007-06-30 08:20:31

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Grub - dwa dyski

Ja na master ( 200 Giga ) mam home, na slave mam system. grub jest instalnięty na masterze, system jest na slave. Działa. Przy instalacji skonfigurowało się samo.

Na poczatku od razu mowie ze sobie trenuje konfiguracje gruba na QEMU zeby nie bylo ofiar ;)

Z z QEMU wsio ok w 100%?


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#6  2007-07-02 20:01:47

  kewys - Użytkownik

kewys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-15

Re: Grub - dwa dyski

Hahaha no niezle ;]
Wiec tak AgayKhan mi nie chodzi o automatyczna konfiguracje a reczna bo po to to robie zeby sobie umiec poradzic w trudnych sytuacjach :)

Owszem z QEMU wszystko w porzadku, jakby tak nie bylo to bym nie zadawal takiego pytania jakie zadalem :P

Co do grub.conf to chyba chodzilo o menu.lst?
Jezeli tak to nie widzialem potrzeby tego wklejac bo mi chodzilo po prostu o rade jak to w ogole zrobic a nie o naprawe czegos.

A na koniec dobra wiadomosc: udalo mi sie to zrobic, chodzilo o parametr root przy uruchamianiu jadra ;]

Pozdro

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)