Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-19 00:37:06

  samurai.jerry - Użytkownik

samurai.jerry
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-13

Joomla pl - jak zrobić polskie czcionki? -POMOCY!!!!!

Witam!

Zainstalowałem ostatnio Apache'a, PHP-5, MySQL'a, skonfigurowałem tak że bez problemu odpala się index.php z phpinfo. Ogólnie rzecz biorąc do tego etapu wszystko działa okey.

Problem jest gdy instaluję Joomla (wersja 1.1.12pl) ponieważ za nic nie potrafię znaleźć wpisu ani konkretnego pliku konfiguracyjnego odpowiedzialnego za poprawne wyświetlanie polskich czcionek. Zamiast tzw. polskich znaków diakrytycznych czyli wszystkich ą, ę, ć... i tak dalej mam jakieś znaki zapytania w czarnym rombie... :( Stronka wygląda gorzej niż w chinskim uproszczonym... - też na pierwszy rzut oka niewiele można zrozumieć... :(

Dodam że internet i wszystko poza joomla działa z polskimi znakami i wyświetla je prawidłowo, więc domyślam się że błędu trzeba szukać gdzieś w katalogu /joomla ale za chiny nie mam pojęcia w jakim! :(

Czy ktoś z Was instalował już joomla i wszystko przebiegło okey, albo już np. wie że na Debianie lepiej joomla nie instalować, bo właśnie ten problem wyjdzie i nie da się go ominąć?

Pomóżcie!!! Proszę!!!!!

Pozdrawiam! Jarek

Offline

 

#2  2007-06-19 01:39:47

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Joomla pl - jak zrobić polskie czcionki? -POMOCY!!!!!

to moze kodowanie poprawne ustaw ;]


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#3  2007-06-19 17:55:38

  samurai.jerry - Użytkownik

samurai.jerry
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-13

Re: Joomla pl - jak zrobić polskie czcionki? -POMOCY!!!!!

to moze kodowanie poprawne ustaw ;]

Heh.. tak - ustawiłem, a jakże :] - z tym że dla Joomla 1.1.12 najwyraźniej to niewypala... :(

Już rozwiązałem problem w taki sposób:
1. Ściągnąłem Joomla 1.0.8, ustawiłem jak trzeba katalogi w var/www itd.
2. W katalogu joomla/instalation zmieniłem wszędzie gdzie się dało domyślny wpis instalacyjny z języka angielskiego na polski (w opcjach case language - default language).
i zadziałało od razu poprawnie :)

Temat do zamknięcia. :)
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie (jednak temat był ileś tam razy przeglądany, a to znaczy że były osoby które chciały pomóc).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)