Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-04-02 14:10:52

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

live-package

Czy ktoś próbował już zrobić swoje distro oparte na Debianie za pomocą tego pakietu? Mi się w sumie udało (jedna komenda do wpisania tylko z poziomu roota), ale nie wiem, jak bez ponownego ściągania pakietów ponownie utworzyć plik .iso. Na wiki projektu też nie znalazłem odpowiedzi na to.. Ktoś może pomóc?

Offline

 

#2  2007-04-02 18:31:09

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: live-package

Na wilki jest odpowiedź. Tylko nie dosłownie.

cd /home/(user)/debian-live;rm -f binary/casper/filesystem.*;rm -f *.iso;mksquashfs chroot binary/casper/filesystem.squashfs;mkisofs -A "Debian Live by tu wpisać" -p "Live-CD" -publisher "tutaj wpisać" -o binary.iso -r -J -l -V "Debian Live `date +%Y%m%d`" -b isolinux/isolinux.bin -c isolinux/boot.cat -no-emul-boot -boot-load-size 4 -boot-info-table binary

P.S.: Trzeba uzupełnić o nazwę usera i zamienić to co jest pomiędzy " "

P.S.2: Nie tworzysz własnego distro tylko live-cd. W sumie sam chce sobie zrobić własne distro (tak jak w ubuntu - live-cd + instalator).


Pusto :)

Offline

 

#3  2007-04-02 19:01:33

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: live-package


P.S.2: Nie tworzysz własnego distro tylko live-cd. W sumie sam chce sobie zrobić własne distro (tak jak w ubuntu - live-cd + instalator).

No niby tak, ale jakby nie patrzeć, to Knoppix też nie był pisany od zera i w zdecydowanej części to Debian, podobnie jak DamnSmallLinux, Elive i masa innych. Więc mogę napisać, że tworze własna dystrybucję typu live opartą na Debianie:P

A co do tego .iso - sprawdze i dam odpowiedź:)

Offline

 

#4  2007-04-02 19:30:50

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: live-package

Z tym iso działa napewno bo sam z tego kożystam:D


Pusto :)

Offline

 

#5  2007-04-03 15:00:17

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: live-package

Niestety, nie działa, po wpisaniu:

Kod:

mkisofs -A "Debian Live by tu wpisać" -p "Live-CD" -publisher "tutaj wpisać" -o binary.iso -r -J -l -V "Debian Live `date +%Y%m%d`" -b isolinux/isolinux.bin -c isolinux/boot.cat -no-emul-boot -boot-load-size 4 -boot-info-table binary

odpowiada

Kod:

I: -input-charset not specified, using iso-8859-2 (detected in locale settings)
genisoimage: Uh oh, I cant find the boot catalog directory 'isolinux'!

Mam jeszcze jedno pytanie - czy można uruchamiać programy X w środowisku chroot? I nie chodzi mi tutaj o podmianę plików /etc/X11/xorg.conf i uruchamianie osobnego gdm (tak jak tutaj jest to opisane http://www.debian.org/doc/manuals/reference/ch-tips.pl.html), bo chyba nie odejdzie się bez instalacji sterowników nvidia w chroocie. Chciałbym tylko mieć dostęp do możliwości skonfigurowania iceweasela, thunara itp. Oczywiście, jeśli jest jakaś metoda pozwalająca na uruchomienie całego gdm, to byłbym wdzięczny za opisanie jej:)

Offline

 

#6  2007-04-04 07:33:29

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: live-package

mkisofs -A "Debian Live by tu wpisać" -p "Live-CD" -publisher "tutaj wpisać" -o binary.iso -r -J -l -V "Debian Live `date +%Y%m%d`" -b isolinux/isolinux.bin -c isolinux/boot.cat -no-emul-boot -boot-load-size 4 -boot-info-table binary

Nie zmieniłeś tego "tu wpisać" na to co chcesz. Przez to są polskie znaki i wywala błąd

Co do X'ów. To ja se kupiłem cd-rw i teraz co jakiś czas nagrywam sobie obraz i testuje. I jak ustawisz np KDE to wystarczy, że zamontujesz partycje linuxową i przegrasz z live cd katalog /home/(user) do /home/(user)/debian-live/chroot/home/


Pusto :)

Offline

 

#7  2007-04-05 14:32:13

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: live-package

pablo napisał(-a):



Nie zmieniłeś tego "tu wpisać" na to co chcesz. Przez to są polskie znaki i wywala błąd

No a ten drugi z isolinuksem, bo przez przypadek skasowałem całą zawartość katalogu binary... Już działa, dzięki:)


Co do X'ów. To ja se kupiłem cd-rw i teraz co jakiś czas nagrywam sobie obraz i testuje. I jak ustawisz np KDE to wystarczy, że zamontujesz partycje linuxową i przegrasz z live cd katalog /home/(user) do /home/(user)/debian-live/chroot/home/

A nie fajniej na vmware bądź qemu?

Offline

 

#8  2007-04-05 16:55:02

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: live-package

Dla mnie qemu za bardzo zamulało. Temu wybrałem CD-RW


Pusto :)

Offline

 

#9  2007-04-06 18:20:47

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: live-package

Wiesz może, czy jest możliwość, aby dany użytkownik logował się automatycznie? Nie chodzi mi tutaj o tego domyślnego, casper (którego nawiasem mówiąc chciałbym wywalić), tylko własnego.

Offline

 

#10  2007-04-06 19:51:44

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: live-package

ja prubowalam robic recznie iso systemu ale musze sie tym czyms pobawic :]

jakos tak to wygladalo :]

http://dug.net.pl/texty/distro.php

ale nie wiem na ile jest to aktualne na dzien dzisejszy

Offline

 

#11  2007-04-06 20:57:24

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: live-package

Make-live to ogólnie rzecz biorąc bardzo wygodna komenda.
Ściąga za nas system bazowy, instaluje pakiety potrzebne do wpakowania debiana na CD.

Co do casper. To oczywiście możesz zrobić swojego użytkownika i wywalić casper(pakiet), ale sądzę, że
1) Nie jest to potrzebne, bo casper może robić za normalnego usera
2) Po tym zabiegu Live-CD zapewne stanie się bezużyteczny:P


Pusto :)

Offline

 

#12  2007-06-11 22:32:32

  ufocek - Członek DUG

ufocek
Członek DUG
Skąd: Stalowa Wola
Zarejestrowany: 2006-08-01

Re: live-package

Witam

Dzieki temu make-live musze stworzyc plytke gdzie za kazdym razem musi byc:
- inny hostname
- statyczny adres ip
- brama inna
to z takich rzeczy najwazniejszych
Proboje to ustawic wchodzac na chroota no ale jak zbuduje CD i nagram to znowu mam hostname live , a niby w /etc/casper.conf ustawilem jaki ma byc hostname oraz w /etc/hostname, ip statyczne niechce dzialac chodz w /etc/networks/interface wszystko poprawnie ustawione
Najdziwniejsze jest to ze jak wydam ifconfig to niepokazuje zadnego interfejsu, moduly do karty zaladowane przy dmesg jest wykrywana karta
Ktos ma jakis pomysl?:


Debian - sarge/etch/sid
FreeBSD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)