Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-05-25 14:10:12

  OstroS - Nowy użytkownik

OstroS
Nowy użytkownik
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2007-05-25

System się "wiesza"

To mój pierwszy post u Was, także witam wszystkich i mam nadzieję, że mnie od razu nie wyśmiejecie ;). Do rzeczy.

Zastanawiam się trochę, jak opisać mój problem, bo choć linuksów różnych jakiś czas już używam, to nadal nie wyrosłem z bycia noobem. W każdym razie mój system się wiesza. Wygląda to mniej więcej tak, że na jakieś 3 sekundy tracę z nim całkowity kontakt (myszka ani klawiatura nie reaguje, obraz na monitorze zastyga), po czym na podobny czas wraca do normalności i za chwilkę znowu zwis. Dzieje się to zarówno w X'ach (np. w sytuacji kiedy otworzę za dużo paneli w Iceweaselu + odpalony amarok), jak i w konsoli, gdy np. lame'em tworzę mp3.

Mój system to aktualnie Debian Etch na kernelu 2.6.18, przy czym problem ten występował zarówno na Mandrivie 2006, jak i Kubuntu 6.06. Natomiast na dystrybucjach z jądrem z serii 2.4.x, np. na Sarge'u wszystko chodziło pięknie, bez żadnych problemów. System jest póki co goły, postawiony wczoraj od nowa, także nie zdążyłem nic w nim popsuć. Już zaraz po pierwszym odpaleniu w Gnome'ie były zwisy.

Mój sprzęt to:
- płyta główna Abit BH7 na Intelu 845PE
- Pentium IV 2,4GHz Northwood
- 512 MB RAM DDR 333MHz Kigston
- Dysk twardy Maxtor  60GB, modelu nie pamiętam, bo jest dosyć stary, ale regularnie sprawdzany i wydaje się w porządku
- Grafika to GeForce Ti4200 64MB

Umiem googlać i bardzo chętnie wyszukałbym rozwiązania tego problemu, ale nawet nie bardzo wiem w którą stronę zacząć poszukiwania ;/. Pomożecie? :>

Offline

 

#2  2007-05-25 14:30:55

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: System się "wiesza"

wina nie leży raczej po stronie linuksa. Wydaje mi się że masz źle podłączone dyski oraz cdiki. Mam na myśli zworki. Ustaw dysk na mastera i cdka podłączonego na tej samej taśmie na slave.

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#3  2007-05-25 15:26:47

  OstroS - Nowy użytkownik

OstroS
Nowy użytkownik
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2007-05-25

Re: System się "wiesza"

Odłączyłem napęd DVD w ogóle, zosatwiłem sam dysk, który był ustawiony prawidłowo. Niestety, dalej to samo się dzieje :/

Offline

 

#4  2007-05-25 17:31:30

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: System się "wiesza"

To może byc wina pamięci.
U mnie było coś podobnego.Tyle że następował nagle z nienacka zwis.Twardy reset i jakiś czas był spokój do następnego razu.Od czasu jak dołożyłem drugą kość pamieci zjawisko to ustało.
Przez to tak mniemam.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2007-05-25 18:51:59

  OstroS - Nowy użytkownik

OstroS
Nowy użytkownik
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2007-05-25

Re: System się "wiesza"

Intuicja też mi podpowiada, że coś z pamięcią może być nie tak. Zwisy nagłe też się czasem pojawiają, ale w 99% jest to wynik zrobienia czegoś, co zajmuje ram/procesor.

Nic to, pożyczę od kogoś kość i zobaczę, jak będzie chodziło. Miałem ogromną nadzieję, że wystarczą jakieś 2-3 magiczne linijki w konsoli i będzie dobrze :).

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to oczywiście będę tu zaglądał ;).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)