Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-05-24 03:04:43

  muminek70 - Nowy użytkownik

muminek70
Nowy użytkownik
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Zarejestrowany: 2007-05-22

Inst. linuxa na starym komputerze

Ten komp. to stary IBM z prockiem MMX z HDD 2GB i Ramu 32MB
......potrzebuję kogoś kto sie zna na inst. małej dystrybucji linuxa na starym kompie i poprowadzi mnie za rączkę ;) Ten komp. to  kolegi....potrzebuje on tylko aby chodziła przeglądarka intern. jakiś komunikator typu kadu kadu i sluchania muzy.Przy czym na tym kompie instalacja tylko przez komendy bo nie chce ruszyć cd nawet jak w biosie poprzestawiam aby czytal krązek to nie ruszy.Choć płyta botowalna to i tak cd nie widzi. Z mini dystrybucji mam . DSL.....CDLinux-mały.......Debian 3.1v4:386....Slax...tych dużych dystrybucji  nie będe podawał.


CO TAM IRAK....ZYCIE TO ISTNA WALKA

Offline

 

#2  2007-05-24 06:29:21

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

A nie możesz na czas instalacji wykorzystać jakiegoś zastępczego cd-romu?
Debian to mini dystrybucja jest? To jakie są te duże?
Chyba 32MB ramu to za mało żeby pocisnąć jakiekolwiek środowisko graficzne. Może blackboxa. Jak do tego dorzucisz odtwarzacz i przeglądarkę to nie widzę przyszłości.
Jeśli mimo wszystko się zdecydujesz to najpierw sam spróbuj zainstalować system. Przekonasz się że to łatwe. Jak zainstalować odtwarzacz i komunikator znajdziesz na pewno bez problemu w internecie.
Powodzenia życzę.

Offline

 

#3  2007-05-24 08:22:56

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

Debian to mini dystrybucja jest? To jakie są te duże?

base-system Debiana to jakieś 200 MB, jak dorzucić kilka potrzebnych pakietów to w 500 mb można się śmiało zmieścić, to jest dużo?

co do instalacji - pewnie tak stary cd-rom nie czyta płyt cd-r, spróbuj wsadzić do niego nieco nowszy napęd


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#4  2007-05-24 11:32:52

  muminek70 - Nowy użytkownik

muminek70
Nowy użytkownik
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Zarejestrowany: 2007-05-22

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

Sorrki ...może przesadziłem z nazwą mini jeśli chodzi o debian czy coś w tym stylu...ale miałem na myśli jakieś delikate środowisko graficzne....bo w nim karta graf. jest cienka i chciałem aby mu ten komp. nie mulił.. Co do na pędu
to hmm sam już nie wiem... kiedyś zainst. mu (beeee) Win 98 ale uruchomiłem go z dyskietki start. z poleceń i napęd ruszył i się zainstalował tylko  komputer tak mu mulił że spokojnie można było zrobić kawe i ją wypić zanim się wszystko  poustawiało. On nie potrzebuje wielkich wymagań co do komputera bo się nie zna.Tak jak wcześniej pisałem jest mu potrzebny do buszowania w necie i słuchania muzy.


CO TAM IRAK....ZYCIE TO ISTNA WALKA

Offline

 

#5  2007-05-24 12:28:34

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

no, jeżeli chodzi o muzę to tylko mpd, uruchamiane ztrybu tekstowego

jezeli przeglądarka- to elinks, niestety tekstowa
jak koniecznie chcesz graficzna, to zainstaluj same Xy (bez środowiska graficznego) i odpal na tym Iceweasela.

U mnie działa :]


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#6  2007-05-24 12:33:43

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

no, jeżeli chodzi o muzę to tylko mpd, uruchamiane ztrybu tekstowego

albo moc

elinks

z tekstowych wolę w3m

zainstaluj same Xy (bez środowiska graficznego)

dorzucenie do tego np. fluxboksa, icewma, etc. nie wpłynie szczególnie na wydajność, a na efektywnośc owszem

ale najpierw chyba trzeba w ogóle zainstalować coś :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#7  2007-05-24 14:48:34

  aki - Użytkownik

aki
Użytkownik
Skąd: obecnie W-wa
Zarejestrowany: 2007-04-08

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

Ja kiedys (pierwsze przygody z linuxem) zainstalował knoppixa na hdd tylko o ile pamietam to zajmuje on po instalaci ok 3 GB ale instaluje kupe niepotzrebnych pakietów (open office , analizatory sieci itd) sam w sobie zawiera kilka srodowisk graficznych (przepytaj google)
i tak ja bodajrze z fluxbox'em to knoppix zajmowal około 1 GB jak mu jeszcze troszke pousuwałem to bodajrze miał z 800 MB i pracowal na kompie P2 64 MB ram gr5afika S3 2mb:) i działal stabilnie a potem przyszła ochota na cos faniejszego (specjalnie zmienialem kompa) noi za namowa znajomego poszedł DEBIAN :) noi tak jaest do dzie :)

pzdr akiaki


ktos kiedys powiedzial debian? ja odpowiedzialem czemu nie , i tak zostalo :)

linux register user #449139

>>>>>>>>sorki za błędy jestem dyslektykiem <<<<<<<<<<<<

Offline

 

#8  2007-05-24 14:54:54

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

knoppix to debian live LOL wiec o zym ty gadasz aki ?apropo aki pytanie mam grasz moze w ogame na uni 37?


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#9  2007-05-24 15:10:22

  aki - Użytkownik

aki
Użytkownik
Skąd: obecnie W-wa
Zarejestrowany: 2007-04-08

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

nie ale gram w PLEMIONA www.plemiona.pl - spoko gierka polecam

a napisałem o knoppixie bo ma wiekszy wybór lekkich srodowisk graficznych i wmiare dobrze wykrywa starszy sprzet :) przetestowane :)

pzdr


ktos kiedys powiedzial debian? ja odpowiedzialem czemu nie , i tak zostalo :)

linux register user #449139

>>>>>>>>sorki za błędy jestem dyslektykiem <<<<<<<<<<<<

Offline

 

#10  2007-05-24 16:23:57

  ju-rek - Użytkownik

ju-rek
Użytkownik
Skąd: R.........
Zarejestrowany: 2006-04-30

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

Weź od niego dysk i zainstaluj na swoim kompie DSL-a. Bedzie smigał gdyż przy starcie dsl wykrywa wszystkie urządzenia na nowo. Ja tak instalowałem gdy na 2 kompie nie miałem CD. Śmigał na Celku 333, 32 MB ram dysk 1,3 GB.


C2Q Q9550@4,0 Ghz - Asus P5Q-E - Nvidia GTX 260 - 2x2gb OCZ Titanium 1150MHz - HDD 500 Gb - Audigy 2 Gold - 2.6.31-zen1
http://img213.imageshack.us/img213/4497/userbar15788xl0.gif

Offline

 

#11  2007-05-24 16:32:24

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

e tam, ja to postawilem na Debianie stable i hula

ziombel ma serwerek na 5 osób na 24 ram... oczywiscie- Debian

Impossible is N O T H I N G


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#12  2007-05-24 18:22:06

  aki - Użytkownik

aki
Użytkownik
Skąd: obecnie W-wa
Zarejestrowany: 2007-04-08

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

No co fakt to fakt tylko ze na 24 ram to chyba w trybir textowym :) a jak gosc chce kompa do muzy hmmmmm...... 24 to zamało a tamten komp ma chyba 32 ale to itak jak dołorzysz jakies srodowisko graficzne zapuscisz przegladarke i właczysz xmms (np) to watpie czy to bedzie chodziło stabilnie (o ile bedzie wogule chodziło)

a tak pozatematem to popytaj kogos znajomego duzo ludzi ma "stare kompy" a odkupic m orzna nieraz jakiegos celeronka 333 na sdramkach dobrze tak z 64 za około 50zł to chyba niejest wielki wydatek :)

pzdr :)


ktos kiedys powiedzial debian? ja odpowiedzialem czemu nie , i tak zostalo :)

linux register user #449139

>>>>>>>>sorki za błędy jestem dyslektykiem <<<<<<<<<<<<

Offline

 

#13  2007-05-24 20:34:58

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

iceweasel? ja bym się zastanowił... chyba lepiej coś w stylu dillo?

poza tym... pamiętam jak kiedyś miałem 4 mb ramu, i nawet rejestratorem dźwięku od windy 3.1 sobie nagrałem dźwięk od powitanka ;] 32 to przy tym potwór.


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#14  2007-05-24 20:40:16

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

Ja jutro stawiam na badziewiu które ma 16 ramu i tojeszcze na simach. Niestety jądro się nie rozkompresuje i muszę z dyskietek


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#15  2007-05-26 19:08:32

  muminek70 - Nowy użytkownik

muminek70
Nowy użytkownik
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Zarejestrowany: 2007-05-22

Re: Inst. linuxa na starym komputerze

Witam sry ze tak długo się nie odzywałem. A więc tak....
dałem mój nowy napęd do tego star.kompa lecz bios go nie wykrywał więc dałem ten stary spowrotem....Debiana zainst. na jego  HDD na moim kompie i jak doszedłem aby zainst. środowisko graf. to sie chwile coś pobrało i na tyle...koniec....DSL chciałem na jego HDD na moim kompie ale z dziwnych przyczyn(1wszy raz) po pokazaniu pulpitu nie działa mysz i klawiatura...dziwne..czy naprawde nie ma innego sposobu aby uruchomic z polecenia jakiegos aby płyta w napędzie ruszyła na jego kompie?
Ok DSL zassa³em nowego wersje 3.3 ale teraz nie wiem jak zformatowac HDD pod nim.


CO TAM IRAK....ZYCIE TO ISTNA WALKA

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)