Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-05-13 10:14:46

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Quamachi na Etch

Cześć, chcę zainstalować quamachi na Etchu. Niestety wymaga on paru pakietów z sida:
libqt4-core (>= 4.2.2);
python-qt4 (>= 4.1);
pyqt4-dev-tools (>= 4.1);
Ściągnąłem te 3 paczki i dałem dpkg -i *.deb. Jak zobaczyłem zależności tych pakietów, tak od razu mi się odechciało ich wyszukiwania i ściągania :-]
Jest jakiś sposób na wygodne zainstalowanie tych 3 pakietów i ich zależności aby móc uruchomić Quamachi ?


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#2  2007-05-13 13:51:15

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Quamachi na Etch

Wszystkie te paczki w wersjach 4.2 są w sidzie. Więc dodaj jego repo i doinstaluj aptem. Narazie między etchem a sidem nie ma wielkich różnic.

Offline

 

#3  2007-05-13 14:24:36

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Quamachi na Etch

Wszystkie te paczki w wersjach 4.2 są w sidzie. Więc dodaj jego repo i doinstaluj aptem. Narazie między etchem a sidem nie ma wielkich różnic.

O ile różnica w wersjach glibc to nie jest wielka różnica. Bez aktualizacji glibc nie da się wiele z sida w etchu zainstalować. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#4  2007-05-13 20:40:30

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Quamachi na Etch

Wszystkie te paczki w wersjach 4.2 są w sidzie. Więc dodaj jego repo i doinstaluj aptem. Narazie między etchem a sidem nie ma wielkich różnic.

A jak powinno wyglądać /etc/apt/preferences dla tych trzech pakietów i ich zależności ? Nie chcę aktualizować całego systemu do sida skoro potrzebuje tylko parę paczek. A 'chwilowa' instalacja, tzn  zainstaluj te 3 paczki+zależności i usuń repo sida odpada z gry ponieważ jak będzie nowa wersja tej paczki, to nie będę o tym wiedzieć.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#5  2007-05-14 08:14:22

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Quamachi na Etch

O ile różnica w wersjach glibc to nie jest wielka różnica. Bez aktualizacji glibc nie da się wiele z sida w etchu zainstalować. :)

No zawsze coś, zawsze motyla noga coś...

Zapomniałem, że do sida wlazł libc6 w wersji 2.5.

Sp3cu: jak mieszać dystrybucje masz w faq'u. Każdy pakiet ma domyślnie priorytet 500. Ustaw jakiś wysoki dla całego etcha (np 900), a dla każdego z wymaganych pakietów pomiędzy 500 a priorytetem dla etcha. Dla całego sida ustaw bliski 0. Coś a'la to:
Package: *
Pin: release a=unstable
Pin-Priority: 10

Package: *
Pin: release a=stable
Pin-Priority: 900

Package: libqt4-core
Pin: version 4.2.3-1+b1
Pin-Priority: 900
Reszta w man apt_preferences

P.S. Jeśli upgrejd będzie duży, to pamiętaj że twój debilian przestanie być stable ;-)

Offline

 

#6  2007-05-19 19:44:25

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Quamachi na Etch

Lorenzo, tym sposobem też można ale jest to niewygodny sposób gdyż wszystkie potrzebne zależności musiał bym umieścić w preferences deklarując im odpowiedni priorytet. Szukając cennych informacji przeleciałem dokumentacje Debiana i znalazłem doskonałe rozwiązanie aby mieć wymieszany system, poniżej zamieszczam rozwiązanie:

Najpierw dodajmy repozytoria dystrybucji z jakiej chcemy mieć nowsze pakiety, do /etc/apt/sources.list. Następnie tworzymy plik apt.conf w katalogu /etc/apt/, po czym wklepujemy do niego następującą wartość:

Kod:

APT::Default-Release "wersja";

"gdzie wersja jest wersją Debiana, którą chcesz używać jako swojej głównej dystrybucji.  Wersjami, których możesz używać są stable (`stabilna'), testing (`testowa') i unstable (`niestabilna'). Aby zainstalować pakiet z innej wersji musisz użyć APT-a w następujący sposób:"

Kod:

apt-get -t dystrybucja install pakiet

You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)