Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-04-27 09:59:36

  rafik - Użytkownik

rafik
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-04-27

gg2- ze źródeł

Witam
jestem tu nowy więc prosze o wyrozumiałość.
Przechodzę do sedna.
Mialem Woddiego przeszedłem na Sarge. Świetny zasuwa jak motorynka.
Postawiłem sobie net na radiówce za pomocą ndiswrappera - dobra starczy chwalenia. Chce zainstalować gg2 (GNU Gadu 2.2.5) ze źródeł.
Więc standarowo, configure, make make install. Prz konfigure widzę komunikat że mam glib-2.0 a gadu potrzebuje glib-2.2.0. Dobra ściągam źródła glib-2.2.0 Instaluje - poszło kurna szok bez zadnego błędu. dalej wracam do instalacji gg2 - teraz komunikat że nie mam gtk+-2.-0 -wrrrrr....
Ściągam gtk+-2.0 instaluje - ten z kolei potrzebuje atk-1.1 i pango-1.4. Dobra instaluje atk-1.4 - a ten mi pisze:
ŻE POTRZEBUJE GLIB-2.2.0 i że ją wykrył ale wykrył też glib-2.0 i nie chce się zainstalować.
Myślę Kurna usunę glib-2.0. Więc dselect pyk pyk a tu poszło mi całe kde w pi.....u. nerwy mnie szarpią instaluje glib-2.0 od nowa z kde i NADAL NIE MOGE MIEĆ GG2
Powiedzcie mi jak mogę odinstalować glib-2.0 zeby system widział glib-2.2
Z góry dziękuję

aha zapomniałęm dodać zę instalowałem gg z pakietu deb - i nie chce działać pisze coś o pamnięci nie pamiętam bo teraz jestem w pracy a debiana mam w domu
Rafał

Offline

 

#2  2005-04-27 15:59:12

  owca_z - Użytkownik

owca_z
Użytkownik
Skąd: Wodzisław Śl/Jastrzębie Zdr
Zarejestrowany: 2004-09-24

Re: gg2- ze źródeł

Witaj
Problem z pamięcią to zapewnie coś w stylu "naruszenie ochrony pamięci" tez tak miałem. Co do pakietów których potrzeba ci do kompilacji ze źródeł potrzebne ci są te z roższeżeniem   lib...-dev np. libglib2.0-dev


`|`
--

Offline

 

#3  2005-04-28 00:05:29

  rafik - Użytkownik

rafik
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-04-27

Re: gg2- ze źródeł

Tak to ten komunikat. Ale udało mi się w końcu zainstalować gadu, ale z pakietu deb po instacjia rzeczywiscie gtk-2.0-devel
Dziękuję

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)