Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-04-28 15:28:31

  yaqb2nd - Użytkownik

yaqb2nd
Użytkownik
Skąd: zza rogu
Zarejestrowany: 2007-04-26

Problem z dyskiem WD Caviar 80GB

A mianowicie mam problem z zainstalowaniem etch-a na nim po raz drugi, bo za pierwszym razem zainstalował sie bez problemu i nie przeszkadzało mu to ze płyta główna wykrywa ten dysk jako 14GB i więcej nie obsługuje :/.
Dziwi mnie to, że instalator widzi dysk 80GB a w biosie widze tylko 14GB, czy to może być przyczyną problemów z instalacja (czasami błąd przy instalacji jakiegoś pakietu, instalacji gruba etc.)

Offline

 

#2  2007-04-28 15:51:49

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Problem z dyskiem WD Caviar 80GB

czy to może być przyczyną problemów z instalacja

Raczej nie

Dziwi mnie to, że instalator widzi dysk 80GB a w biosie widze tylko 14GB

Masz stary bios i tyle

Podaj typ płyty i BIOSa oraz sprawdz md5sum płyty.

Offline

 

#3  2007-04-28 16:45:27

  yaqb2nd - Użytkownik

yaqb2nd
Użytkownik
Skąd: zza rogu
Zarejestrowany: 2007-04-26

Re: Problem z dyskiem WD Caviar 80GB

To chyba będzie płyta na Intel BX 440 (stary desktop firmy compaq), myslałem wczoraj o aktualizacji biosu ale jakoś z głowy mi wyleciało.

Offline

 

#4  2007-04-28 20:09:08

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Problem z dyskiem WD Caviar 80GB

Musisz znać dokładny typ płyty głównej! Żeby poprawnie zaktualizować BIOS!

Jeśli instalator się sypie sprobuj odpalić płytę przez Smart Boot Managera.
Mnie na płytach z i440 wogóle bootowanie płyty nie ruszało a sam kernel dystrybucyjny z Etch'a (po upgradzie z Sarge) się przy GRUBym wysypywał, powodując podejrzany i niesprawdzalny w logach reset kompa.

Offline

 

#5  2007-04-30 18:13:19

  yaqb2nd - Użytkownik

yaqb2nd
Użytkownik
Skąd: zza rogu
Zarejestrowany: 2007-04-26

Re: Problem z dyskiem WD Caviar 80GB

No i u mnie także lipa :/ po upgradzie biosu, bios widzi dysk jako 80 gb
ale podczas instalacji dostaje komunikat segmentation faults i instalator zawisa taki sam efekt mam przy instalacji ubuntu server, o dziwo nasz polska dystrybucja NND instaluje sie, ale też nie działa poprawnie z tym dyskiem bo po kazdnym restarcie komputera sprawdza bledy na dysku.
Wiec chyba ta płyta główna nie będzie wstanie obsługiwać poprawnie tego dysku :/

Offline

 

#6  2007-04-30 21:48:52

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Problem z dyskiem WD Caviar 80GB

ja tez mam WDC 80GB i testing smiga jak szalony, a wczesniej z 5 razy zaliczyl glebe zazgrzytal glowicami i dziala dalej jak oszalaly :) tylko gniazdo na molex'a sie troszeczke rozjechalo od wypinania i wpinania :]


LRU #480459

Offline

 

#7  2007-04-30 22:19:38

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Problem z dyskiem WD Caviar 80GB

No i u mnie także lipa :/ po upgradzie biosu, bios widzi dysk jako 80 gb
ale podczas instalacji dostaje komunikat segmentation faults i instalator zawisa taki sam efekt mam przy instalacji ubuntu server, o dziwo nasz polska dystrybucja NND instaluje sie, ale też nie działa poprawnie z tym dyskiem bo po kazdnym restarcie komputera sprawdza bledy na dysku.
Wiec chyba ta płyta główna nie będzie wstanie obsługiwać poprawnie tego dysku :/

Jesteś w 100 % pewny, że płyta (a dokładniej kontroler IDE) i pamięć RAM są sprawne ???


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#8  2007-04-30 23:44:13

  yaqb2nd - Użytkownik

yaqb2nd
Użytkownik
Skąd: zza rogu
Zarejestrowany: 2007-04-26

Re: Problem z dyskiem WD Caviar 80GB

No i u mnie także lipa :/ po upgradzie biosu, bios widzi dysk jako 80 gb
ale podczas instalacji dostaje komunikat segmentation faults i instalator zawisa taki sam efekt mam przy instalacji ubuntu server, o dziwo nasz polska dystrybucja NND instaluje sie, ale też nie działa poprawnie z tym dyskiem bo po kazdnym restarcie komputera sprawdza bledy na dysku.
Wiec chyba ta płyta główna nie będzie wstanie obsługiwać poprawnie tego dysku :/

Jesteś w 100 % pewny, że płyta (a dokładniej kontroler IDE) i pamięć RAM są sprawne ???

co do sprzętu to jestem pewien ze działa ok bo z 10gb dyskiem (tez caviar) działa bez problemu, ale to 10gb chce wymienić bo strasznie piszczy/dzwoni i mam uczycie jak by mi ktoś w głowie samolot odrzutowy latał.
Według mnie to płyta nie radzi sobie z dyskiem 80gb, muszę znaleźć inną płytę :/

Offline

 

#9  2007-05-01 09:13:35

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: Problem z dyskiem WD Caviar 80GB

Jak sprawdza błędy?
Skanuje system plików, czy wyskakują błędy dysku.

Jak to drugie to dysk posiada bas sektory.


Pusto :)

Offline

 

#10  2007-05-01 15:47:03

  yaqb2nd - Użytkownik

yaqb2nd
Użytkownik
Skąd: zza rogu
Zarejestrowany: 2007-04-26

Re: Problem z dyskiem WD Caviar 80GB

skanuje, żadnych błędów nie wyswietla

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)