Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-04-07 14:45:51

  seba-st - Użytkownik

seba-st
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-05

Problem z czcionkami w Operze

Witam.

Niestety nie udało mi się dokonać prawidłowej aktualizacji z Sarge na Etcha, więc zainstalowałem sobie testowego Debiana z ściągniętej płyty.

Po problemach z uruchomieniem Opery wreszcie mi się to udało, ale niestety muszę powiedzieć, że czcionki są do kitu (przynajmniej wg mnie). W Sarge instalowałem msttcorefonts, później Operę i nie musiałem nic w czcionkach zmieniać. Czcionki wyglądały bardzo ładnie, tak jak zresztą teraz na IceWeaselu - część górna pliku http://img101.imageshack.us/img101/4066/czcionkioz9.jpg. Obecną sytuację przedstawia część dolna. Wiele razy zmieniałem w ustawieniach Opery czcionki, ale niestety na nic się to zdało. Może źle ustawiam? Mam GNOME'a 2.14.3.

Z góry dzięki za pomoc.
Jeżeli był już taki temat to przepraszam, nie znalazłem.
Pozdrawiam

Offline

 

#2  2007-04-07 18:32:35

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Problem z czcionkami w Operze


Po problemach z uruchomieniem Opery wreszcie mi się to udało, ale niestety muszę powiedzieć, że czcionki są do kitu (przynajmniej wg mnie).

Jesli te czcionki sa takie jak na tym zrzucie to jest jedyne rozwiazanie: nie marudz ;-)

Offline

 

#3  2007-04-08 15:44:04

  seba-st - Użytkownik

seba-st
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-05

Re: Problem z czcionkami w Operze

No odczytać się można :P, ale nie za bardzo mi te czcionki odpowiadają.
Da się w ogóle w Operze zmienić czcionki wyświetlane na stronach?
W IceWeasel jest np. opcja "Pozwól stronom na inne czcionki niż ustwaione tutaj (czyli w preferencjach)" i kiedy jest ona zaznaczona to czcionki są ok. Niestety w Operze takiej opcji nie ma.

Offline

 

#4  2007-04-16 16:44:54

  seba-st - Użytkownik

seba-st
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-05

Re: Problem z czcionkami w Operze

Otóż gorsze wyświetlanie czcionek sprawia nowy pakiet libfreetype6. Dzięki starszemu pakietowi, z Sarge czcionki są o wiele lepsze.
Ale jest jedno ale: mając starsze libfreetype6 apt pluje się, że ma 42 pakiety uszkodzone. No i niestety muszę zostać przy gorszych czcionkach :(
Chyba, że jest jakiś sposób na np. przekonfigurowanie libfreetype6 (nie chodzi mi o dpkg-reconfigure libfreetype6, bo to nic nie daje)?

Pozdrawiam

Offline

 

#5  2007-04-16 23:04:53

  vilkatla - Użytkownik

vilkatla
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-30

Re: Problem z czcionkami w Operze

z tego, co pamietam, pakiet libfreetype w wiekszosci distr jest pozbawiony obslugi hintingu (siakies patenty, czy cos).
nalezy sciagnac zrodelka, edytowac ktorys pliczek, odkomentowac ktoras linijke, skompilowac, zainstalowac i powinno byc po staremu.
po szczegoly odsylam do google.


pzdr

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)