Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-04-09 15:28:11

  rex - Gość

rex
Gość

System w dobrej kondycji na lata

Mam takie pytanko co trzeba robić żeby utrzymywać system w dobrej kondycji? Mógł by ktoś zapodać jakiś dobry opis tu na forum, albo jakiś link do How To, FAQ, Dokumentacji itp...

PS. Oczywiście chodzi mi o Debiana, ale opis dla ogólnie rozumianego GNU/Linuksa też może być :)

 

#2  2007-04-09 15:58:52

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: System w dobrej kondycji na lata

wystarczy zainstalować ;)


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2007-04-09 16:10:53

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: System w dobrej kondycji na lata

nie włączać pieca ;)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#4  2007-04-09 16:35:58

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: System w dobrej kondycji na lata

Mam takie pytanko co trzeba robić żeby utrzymywać system w dobrej kondycji? Mógł by ktoś zapodać jakiś dobry opis tu na forum, albo jakiś link do How To, FAQ, Dokumentacji itp...

Prima aprilis już był!
Nie za bardzo rozumiem sformuowanie "utrzymać system w dobrej kondycji"?

P.S. Chodzi Ci pewnie o zjawisko, zwalniania Windows'a po czasie jego użytkowania.
W przeciwienstwie do Win$hita Debian nie ma rejestru, więc każdy nowozainstalowany program nie dopisuje się do rejestru i nie wydłuża go przez co komputer nie musi co chwile specjalnie przeszukiwać tysięcy wpisów rejestru w poszukiwaniu potrzebnych zmiennych czy ścieżek do bibliotek.

Offline

 

#5  2007-04-09 17:03:31

  rex - Gość

rex
Gość

Re: System w dobrej kondycji na lata

P.S. Chodzi Ci pewnie o zjawisko, zwalniania Windows'a po czasie jego użytkowania.

Dokładnie o to Mi chodziło, na sieci znalazłem
takie coś I dlatego się sprawą zainteresowałem.

 

#6  2007-04-09 17:22:21

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: System w dobrej kondycji na lata

Hmm Gentoo ma swoje źródełka ;) które trochę zajmują ;)
Pozatym Gentoo to jest typowy desktop zoptymalizowany maksymalnie do konkretnej maszyny. Tam się wszystko kompiluje ze źródeł (które jak wiadomo małe nie są ;). Dlatego instalacja tego "czegoś" trwa średnio tydzień ;)

Jeśli o chodzi o kwestię oszczędzania miejsca na dysku to w Debianie dobrze jest mieć zainstalowane pakiety:
localepurge, deborphan, logrotate i od czasu do czasu używać polecenia apt-get clean. O tych pakietach i poleceniu doczytaj sobie w necie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)