Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-04-06 12:39:09

  kusska - Nowy użytkownik

kusska
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-06

Problem z cache DNS'em + wspólpraca z Domeną Windows

Witam,

Mam maleńki problem: niedawno wziąłem się za instalację debiana i użycie go jako DNS servera.
Krótki opis: używam DNS'a jako cache'ującego, który odpytuje serwer DNS mojego dostawcy i zwraca adres. Dns został skonfigurowany standardowo: gotowy jest jako cache server zaraz po instalacji. dig adres zewnętrzny chodzi OK. Generalnie łączenie ze stronami zewnętrznymi działa wyśmienicie.
Problemy zaczynają się niestety z lokalną pracą:

1. Z uwagi na posiadanie strony intranetowej, potrzebuję wpisać 'na sztywno" adresy IP, żeby DNS za żadne skarby nie odpytywał autorytywnych dns (bo ich nie znajdą). Dlatego wpisałem do pliku /etc/bind/db.local intranet.x.pl IN A 10.10.10.9 - ane niestety zima. Nie działa. Czy jest to jedyny sposób rozwiązania tej kwestii?

2.Drugi - wg mnie poważniejszy - generalnie standardem firmy (z którego postanowiłem się wyłamać) są produkty M$. (nie dziwcie się więc szanowni koledzy, że mam trywialne pytania - jestem świeży jeśli chodzi o debiana). Loguję się do domeny - dajmy na to: PL.FIRMA. server domeny PL znajduje się u mnie i posiada swój IP adres (192.168.0.85) Bez problemu mogę zalogować się do domeny PL, ale mam problem na przykład z udostępnieniem plików: nie mogę pobrać żadnych informacji o użytkownikach stworzonych w domenie PL. Nie wiem czy to nie wynika z jakieś ekstra konfiguracji servera dns

3.no i trzecia sprawa: posiadam komputer skonfigurowany w sieci:
!!!wynik ipconfig /all:!!!

Konfiguracja IP systemu Windows



Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : tkuznikxp
Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . : pl.huf
Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
Lista przeszukiwania sufiksów DNS : pl.huf
huf.pl

Karta Ethernet Połączenie lokalne:
Sufiks DNS konkretnego połączenia : pl.huf
Opis . . . . . . . . . . . . . . :  Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-14-85-16-67-68
DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.51
Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.223
Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.0.157 (Debian dns)

i kiedy sprawdzam nslookup:

*** Nie moľna znale«┼ nazwy serwera dla adresu 128.12.0.157: Non-existent domain
.
*** Domy_lne serwery nie sĄ dostcpne.
Serwer domyślny:  UnKnown
Address:  128.12.0.157

ale sprawdzając nslookup wp.pl dns zwraca adres.

Czy któryś z szanownych kolegów jest mi w stanie pomóc?
Prosze tylko bez śmiechu, próbuję coś zmienić w mojej firmie hołdującej zasadzie że naj jest M$.

********
Z okazji świąt Wielkanocnych życzę wszystkim Zdrowych, Radosnych Świąt z mokrym Dyngusem i chwila refleksji nad tym gdzie wszyscy zmierzamy.
********
kusska

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)