Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-03-22 12:49:42

  adek- - Nowy użytkownik

adek-
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-21

Nasluch na zew.adres.ip:11000 i przy wejsciu kogos monit.

Witam... Jestem świeżym użytkownikiem debiana i chciał bym sobie sprawić taki mały nasłuch na mój zewnętrzny adres ip o porcie 11000 - obraz z kamery. Chciałbym to skompilować ze strona która by sie odświeżała np co 30 sekund i w przypadku wejścia kogoś na ten adres o tym porcie powiadomiło mnie dźwiękiem i czerwona kontrolką.

Czy bawił się kiedyś w takie coś? Proszę o jakieś nakierowanie pod jakimi hasłami mam szukać rozwiązania mojego owego problemu.
                                Z góry dziękuje i pozdrawiam Adrian K.

Offline

 

#2  2007-03-22 20:59:24

  adek- - Nowy użytkownik

adek-
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-21

Re: Nasluch na zew.adres.ip:11000 i przy wejsciu kogos monit.

oczywiscie nasluch chcial bym zrobic sobie z wewnatrz z mojego serwera na jeden z pieciu adresow ip jaki przydzielila mi tpsa - 2mb dsl. ew na wewnetrzny adres typu 192.168.0.200:11000 bo na takim podalem sobie interfejs kamery z wewnatrz. Chce aby serwer po prostu dal znac ze ktos jest online. Slyszalem o jakichs skryptach w pearlu czy cos ala cgi co komunikuje sie z serwerem i daje wynik na wewnetrznym http... prosze o jakie kolwiek nakierowanie...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)