Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-03-20 08:35:14

  stahoo23 - Użytkownik

stahoo23
Użytkownik
Skąd: s.o.
Zarejestrowany: 2006-04-01
Serwis

problem z dzwiekiem (prawdopodobnie wina softu)

jest tak:
posypal mi sie dzwiek - podejrzewam ze po ostatnim apt-get dist-upgrade (mam distro testing).
probelm wyglada tak ze dzwiek dziala po uruchomieniu kompa, ale podczas startu systemu pokazywal sie iles razy komunikat:

Mar 19 22:08:20 localhost kernel: snd_es18xx: probe of snd_es18xx.0 failed with error -16
Mar 19 22:08:20 localhost kernel: ESS AudioDrive ES18xx soundcard not found or device busy
Mar 19 22:08:20 localhost kernel: es18xx: unable to grap DMA2 3
Mar 19 22:08:20 localhost last message repeated 3 times

polecenie ps -A pokazalo ze jest uruchomiony proces modprobe ktorego numer sie zmienial.

efekt byl taki ze syslog powiekszal mi sie w szybkim tempie tak ze zajmuje juz okolo 170 mega (czad)

co zrobilem :
zakilowalem modprobe - killall modprobe
modconf - wywalilem wszystko z sekcji sound

zrobilem to dwa razy poniewaz po uruchomieniu alsaconf wszystko zaczelo sie od poczatku

co do karty dzwiekowej to nie wiem jaka to jest - jakas zintegrowana - kiedys mialem mandrake 10.0 i modul modprobe snd-es1688 pasowal.
http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=11648

pytanie jest takie - jak uruchomic dzwiek i co go spowodowalo - nowa wersja alsy czy moze cos innego?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)