Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-02-28 16:33:02

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Masowa instalacja

Dostałem zlecenie: zainstalować wybraną przez siebie, nadającą się na workstację dystrybucję Linuksa (bądź innego darmowego Uniksa) na wszystkich 15 komputerach w sali informatycznej u mnie w budzie.

Oczywiście wyborem był Debian ;]

Teraz jest problem, bo to nie sztuka zawalczyć z jednym kompem, ale powtarzanie instalacji na kolejnych 14 (zwłaszcza gdy trzeba najpierw zmniejszyć partycję NTFS, inaczej miszczó i stanley mnie zaje...) będzie czasochłonne, no i po prostu nużące...

Mam już płytkę netinst etcha, na jednym kompie już stoi minimalny system (zamierzam go wykorzystać jako lokalny mirror). Specyfikacje techniczne poszczególnych stacji:

14 *
Celeron 2 ghz, 248 MB ram, 37 GB dysku (cały zajęty przez shita, wydanie september 2001), jakaś grafika zintegrowana na płycie, mysz i klawisze, monitor.

1 *
Athlon 2000+ czegośtam, reszta spec. tak samo.

Około połowa dysku (no minimum powiedzmy 10GB) idzie na Debka. NIC konfigurowane z DHCP.

Czy jest jakiś inteligentny sposób by możliwe jak najbardziej to wszystko zautomatyzować?


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#2  2007-02-28 18:25:34

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Offline

 

#3  2007-03-01 14:38:33

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: Masowa instalacja

Taaak... to da radę.

Wielkie dzięki.

We wtorek zapewne zdam raport z akcji :)


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#4  2007-03-01 14:51:10

  Kiera - Użytkownik

Kiera
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-14

Re: Masowa instalacja

Jezeli masz 14 takich samych kompow to chyba najszybciej bedzie zainstalowac na jednym i nagrac obraz calego systemu programem NORTON GHOST i przywracac na kazdym z kompow. Srednio przywraca system w okolo 5 minut.

Offline

 

#5  2007-03-01 17:32:23

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: Masowa instalacja

eeee. ghost nie jest tró i nie jest wolnym oprogramowaniem :]

poza tym i tak trzeba jeszcze pozmniejszać partycje ntfs, a nie wiem jak ng sobie z tym poradzi (jeśli radzi sobie wogóle).

generalnie największy problem jest z przygotowaniem tych kompów pod coś innego niż shit, co jednak będzie stało obok shita. instalacja to formalność, klikanie w "dalej". znajdę sobie dwóch takich od klikania a sam w międzyczasie będę grał w kfejka i xjump ;]


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#6  2007-03-01 17:43:43

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Masowa instalacja

instalujesz na jedym kompie

podpinasz drugi dysk

cat /dev/hda1 /dev/hda2


itd...

podpinasz dyski to reszty kompow
dziala.


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)