Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-02-11 10:17:00

  cudny - Użytkownik

cudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-25

Wkompilowanie dzwieku

Witam, wczoraj kompilowalem kernela sposobem debiana i niestety nie mam dzwieku, tzn alsaconf nic nie wykrywa. Moja karta to Intel 82801EB ICH5 AC'97 Audio Controller. Jest to dziekowka zintegrowana z plyta. PLyta: Gigabyte GA-8I865-P ( -G )  i w Device Drivers--> Sound-->Advanced Linux Sound Architecture--> PCI Devices mam wkompilowane na stałe tylko intel/sis/nvidia/amd/ali AC97 controller, a zauwazylem, ze nizej jest jeszcze cos takiego: co NIE mam wkompilowane: VIA 82C686A/B 8233/8235 AC97 Controller. Moj kernel to 2.6.20 i teraz pytanie jest takie, czy jak zaznacze w konfiguracji to drugie jeszcze i znowu zrobie make-kpkg revision itp. itd. to mi sie zrobi paczka i jak ja zainstaluje to bede mial tak jakby trzecie jadro? co zrobic, zeby tylko przerobic to jadro co teraz mam :D chyba rozumiecie :) No i ewentualnie co wkompilowac zeby mi dzwiek chodzil :)

EDIT: Moj chipset to INTEL 865P

Offline

 

#2  2007-02-11 13:42:29

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Wkompilowanie dzwieku

To co masz w opcji alsy - wkompiluj jako moduły, a nie na stałe


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2007-02-11 16:13:03

  cudny - Użytkownik

cudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-25

Re: Wkompilowanie dzwieku

Tzn chodzi ci oto co mam wkompilowane w pci devices na stale, zebym wkompilowal to jako modul tak? a o co chodzi ci z tym w opcji alsy ? I jak mam to przekompilowac. Zaznaczam w konfiguracji to jako modul daje make-kpkg revision itp. itd. i instaluje jako 3 jadro??

Offline

 

#4  2007-02-11 16:55:34

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Wkompilowanie dzwieku

Zaznaczam w konfiguracji to jako modul daje make-kpkg revision itp. itd. i instaluje jako 3 jadro??

Poprzednie jadro zawsze mozesz wyżucić więc nie przejmowałbym się tym zbytnio. Ja na samym poczatku właśnie tak robiłem w razie czego możesz zawsze system odpalić na poprzednim jadrze jesli jednak chcesz dokmpilować moduł możesz skorzystać z linka poniżej:

Kod:

http://www.debianusers.pl/article.php?aid=10&top10=1#5_4_3

Co do Alsy musi ona być skompilowana jako moduł inaczej nie chce działać tak jak powinna.
Wniosek.... Rekompilacja całego jądra w twoim przypadku


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#5  2007-02-11 17:12:10

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: Wkompilowanie dzwieku

...
Co do Alsy musi ona być skompilowana jako moduł inaczej nie chce działać tak jak powinna.

to nie jest reguła ja mam wszystko na stałe i działa jak trzeba..


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#6  2007-02-11 19:00:18

  cudny - Użytkownik

cudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-25

Re: Wkompilowanie dzwieku

Co do Alsy musi ona być skompilowana jako moduł inaczej nie chce działać tak jak powinna.

A gdzie w jądrze kompilujesz alse!!?? Chyba chodzi ci o dzwiek, wiec mow do mnie po ludzku :D najlepiej powiedzcie co mam jak skompilowac zebym mial dzwiek, i ja to zrobie, skompiluje i zainstaluje jako 3 jadro, jak bedzie smigac to poprzednie wywale :P

EDIT: Wielkie sorry, ALSA- Advanced Linux Sound Architecture, teraz sie dowiedziałem ... :) mam to skompilowane na stale

EDIT: Jeszcze zauwazylem, ze nie mam wkompilowanego open sound system, a jak to zaznacze to pojawia sie moja karta intel ICH i8xx support, a ja mam intel i865 ich5 ...

Offline

 

#7  2007-02-11 20:14:28

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Wkompilowanie dzwieku

Twój moduł do dźwięku jest obsługiwany przez ALSA. OSS odchodzi i jest stopniowo usuwane z jądra.

Problemy mogą występować problemy przez to, że sterownik jest na stałe wkompilowany. Skrypt startowy alsy bazuje na modułach. Zainstaluj firmowe jajo i zobacz czy działa.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#8  2007-02-12 16:32:23

  cudny - Użytkownik

cudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-25

Re: Wkompilowanie dzwieku

No to tak: przekompilowalem cale jadro, po prostu wkompilowalem alse jako modul, dokompilowalem jeszcze jedna rzecz, ten "sterownik", moduł via na AC97 jakby czasem :D i zrobilem paczke, niestety musialem zastapic tego kernela co teraz mam i zainstalowalem
niewystartowaly mi Xy, jakis blad ... ale wpisalem alsaconf i znalazlo karte, wyskoczylo na koncu ze mozesz juz korzystac z alsy, have a fun itp. itd. i ze glosnosc w alsa mixer ustawiam, no ale znowu zainstalowalem to jadro, na ktorym wszystko chodzi, procz dzwieku :P i teraz jak mam zrobic, zeby wkompilowac dzwiek, a zeby Xy sie wlaczaly i zeby wszystko dobrze smigalo ? :)

Offline

 

#9  2007-02-12 16:37:20

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Wkompilowanie dzwieku

A nie masz czasami doinstalowanego sterownika nvidii czy ati?
Jesli tak to na nowym jadrze doinstaluj.
Jesli zas korzystasz ze sterow xorga to przerzuc configa do nowego jadra i tylko włacz potrzebne moduly dzwieku.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#10  2007-02-12 16:57:51

  cudny - Użytkownik

cudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-25

Re: Wkompilowanie dzwieku

eee wlasnie doznalem zonka ... zainstalowalem sobie na tym jadrze, co mi dzwiek nie "chodzil" xmmsa ... i wlaczylem, zaimportowalem muzyke z ntfs i wlaczylem jaka i szla ale glosniki nie mialem podlaczone i zorientowalem sie ze dawniej jak nie mialem dzwieku to w xmmsie w ogole nie chciala sie piosenka wlaczyc ... podlaczylem glosniki i dzwiek jest ... ale alsa dalej nic nie wykrywa .... no i dziwne rzeczy mi sie dzieja .. bo slucham muzyki, mam wzmacniacz i do tego 2 kolumny .. ( STEREO :P ) i mi czasami mega przycisza jeden glosnik, tzn raz ten raz ten, losowo. i takie dziwne sie dzieje :P jak to naprawic??

tak, stry nvidii mam zainstalowane, a z configiem moglbys dokladniej? bo xorga uzywam ...

EDIT: Chciałem dodać iż przy obydwóch jądrach przy włączaniu linuxa ( gdy leca te szare napisy hehe ) wyskakuja bledy cos o alsa-sound warning, "blacklist" i tego jest 58, bo sie numerują, zawsze to samo, ale to leci bardzo szybko, jesli trzeba to zrobie zdjecie i ze zdjecia wam przepisze :D

Offline

 

#11  2007-02-12 17:50:04

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Wkompilowanie dzwieku

Jesli masz stery nvidii to nie dziw sie ze ci xy nie wstaja na drugim jadrze.
Tymczasowo przestaw sobie w /etc/X11/xorg.conf  driver na nv lub vesa i powinny wstac.Jak bedzie wszystko dobrze to potem od nowa sobie stery nvidii zainstalujesz.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#12  2007-02-12 18:25:20

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Wkompilowanie dzwieku

Czyli z drugim jądrem - tym z dźwiękiem zrobiłeś wszystko ok, ale x-y nie wstały po po każdej kompilacji trzeba stery do grafy niestety wgrywać na nowo


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#13  2007-02-12 19:36:38

  cudny - Użytkownik

cudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-25

Re: Wkompilowanie dzwieku

no to dobra, bede jutro z tym robil, no ale co powiecie o tym, ze alsa nic nie znajduje, w xmms na wtyczke wyjsciowa jest alsa, i muzyka leci ... tylko te dziwne jakby "efekty" ktore nie sa efektami :P

Offline

 

#14  2007-02-12 21:26:38

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Wkompilowanie dzwieku

Z tego co sie orientuje to alsaconf najpierw wywala stery z jadra a potem je ładuje.
Wiec jesli masz stery na stałe to nic nie moze ani wywalic ani załadowac wiec nic nie moze znalezc.Tak mi sie wydaje.
Nigdy nie mialem alsy na stale wiec nie potrafie na 100% powiedziec ale to wydaje mi sie logiczne.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#15  2007-02-13 16:18:19

  cudny - Użytkownik

cudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-25

Re: Wkompilowanie dzwieku

Dzisiaj kumpel, który sie bardziej zna na linuxie niz ja powiedzial, ze gdy zainstalowalem tamto jadro z wkompilowana alsa jako modul, to sie zapamietalo i one juz sa przy tym jadrze co nie ma wkompilowane ... no nic, z tym przytlumianiem sobie poradzilem, wlaczajac wtyczke stereo :) w xmms. Jeszcze mam jedno pytanko, ale napisze o tym albo dzisiaj wieczorem, albo jutro, bo nie chce mi sie kompa ponownie uruchamiac, chodzi o te warningi .. "blacklist" modprobe fatal alsa-sound-base noOSS cos takiego, napisze potem dokladnie :)

Offline

 

#16  2007-02-14 15:33:54

  cudny - Użytkownik

cudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-25

Re: Wkompilowanie dzwieku

witam, jak obiecałem wypisze teraz informacje, których jest 58 takich samych, wyskakuja przy kazdym uruchomieniu linuxa, niezaleznie na ktorym jadrze.

Kod:

WARNING: /etc/modprobe.d/linux-sound-base_noOSS line 58: ignoring bad line starting with 'blacklist' 

i tego jest 58, to co podałem jest wlasnie ostatnie ... co to ma byc? bo z tego co tu widze cos z dzwiekiem ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)