Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-02-04 01:31:51

  glossy - Użytkownik

glossy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-09

Kdevelop błąd automake

Mam problem z Kdevelp ( v 3.3.5,  Debian Etch) mianowicie:
mam już napisany jeden program w Kdevelop i cała operacja kompilacji i uruchamiania przechodzi bez problemu.
Potrzebuję napisać teraz inny program ( w C++ )  i już na etapie wybrania prosty program "Hello World" i próby jego kompilacji otrzymuje coś takiego :

cd '/home/karol/kdevelop3/tescik/test' && WANT_AUTOCONF_2_5="1" WANT_AUTOMAKE_1_6="1" make -f Makefile.cvs
aclocal
aclocal: configure.in: 8: macro `AM_PROG_LIBTOOL' not found in library
make: *** [all] Błąd 1
*** Zakończono w stanie: 2 ***

Przekopałem trochę netu bo taki sam błąd wyskakiwał mi przy poprzednim programie, ale on się kompiluje bez problemów ( doinstalowałem Automake-1.6 i Autoconf-2.5 ze źródełek, mam też zainstalowane libtool )

Mam też dodane w opcjach projektu :
Argumenty configure   --prefix=/home/karol/kdevelop3/tescik/test
oraz
Zmienną środowiskową KDEDIRS
/usr:/home/karol/kdevelop3/tescik/test

Skończyły mi się pomysły i strony z pomocą . Jaka jest tego przyczyna, ktoś ma pomysł ?

Offline

 

#2  2007-02-05 11:17:13

  glossy - Użytkownik

glossy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-09

Re: Kdevelop błąd automake

Dzisiaj w nocy znalazłem częściowe rozwiązanie tego problemu. Z pliku configure.in usuwam  AM_PROG_LIBTOOL i to pomaga. Na forum Kdevelop jeszcze znalazłem, żeby używać automake 1.4 zamiast 1.6 nie pomogło. Jeszcze raz proszę o jakąś rade bo nie rozumię jednego : mam zainstalowane automake 1.6, autoconf 2.5 także libtool 1.5.22.-4 (testing) . W czym tkwi problem ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)