Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-01-31 18:08:30

  Qdłaty - Członek DUG

Qdłaty
Członek DUG
Skąd: z komputera
Zarejestrowany: 2005-08-09

quake4 doom3 a i jakis spaprany dzwiek...

siemano, gral ktos moze w dooma3 albo quake4 ??
wszystko smiga pieknie poza dzwiekiem. jest znieksztalcony... nie da sie raczej przy tym grac. Sama gra nie wywala zadnych problemow dotyczacych karty dzwiekowej. Na googlu nic nie widzialem.
Mam karte na Cmi8738-6ch pod pci i wbudowana 8 Ch Azalia Realtek ALC883. Na jednej i drugiej jest problem ;/
Moze to wina systemu (testing) albo jaja (2.6.18.6)
Ma ktos jakis pomysl?
(przy quake4 +set s_driver alsa - jest wlasnie taki jakis dzwiek dziwny, gdy dam oss - dzwieku nie ma)

Edit:// Juz wiem co jest grane

Kod:

I was having robotic sound because alsa was using the default driver instead of the card explicitly. Here's what worked for me:
Edit ./doom3/base/DoomConfig.cfg, look for these variables and change them to the value posted:

seta s_numberOfSpeakers "2"
seta s_driver "oss"
seta s_alsa_pcm "plughw:0"

Pozdro

Offline

 

#2  2007-02-04 01:38:57

  ponury_kostek - Użytkownik

ponury_kostek
Użytkownik
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-01-02
Serwis

Re: quake4 doom3 a i jakis spaprany dzwiek...

Mam podobnie tyle tylko ze gram w Counter-Strike 1.6, dzwieku brak. Nie wiem co sie dzieje bo mi takze nie wyzuca zadnych bledow :] A no i dodatkowo nie mam naprzyklad textu na buttonach w menu i w ogole brak tam jakich kolwiek textow i tez nie wiem dlaczego bo nie ma zadnych bledow :/
Jak ktos wie chociaz jak sie mniej wiecej za to zabrac to by bylo milo jak by sie podzielil tymi bezcennymi informacjami :)

Offline

 

#3  2007-02-04 08:20:30

  BialyS - Członek DUG

BialyS
Członek DUG
Skąd: Olecko
Zarejestrowany: 2006-11-23
Serwis

Re: quake4 doom3 a i jakis spaprany dzwiek...

Mam podobnie tyle tylko ze gram w Counter-Strike 1.6, dzwieku brak. Nie wiem co sie dzieje bo mi takze nie wyzuca zadnych bledow :] A no i dodatkowo nie mam naprzyklad textu na buttonach w menu i w ogole brak tam jakich kolwiek textow i tez nie wiem dlaczego bo nie ma zadnych bledow :/
Jak ktos wie chociaz jak sie mniej wiecej za to zabrac to by bylo milo jak by sie podzielil tymi bezcennymi informacjami :)

1. wklepujesz winecfg
2. Zakladka Audio
3. sterownik oss
4. Hardware Acceleration "Emulation"

wchodzisz w cs'a i masz piekny dzwiek bez opuznien. Jest tylko jeden problem, czasem potrafi sie wysypac i trzeszczy ;).

Jezeli nie masz czcionek musisz poprostu sobie je skopiowac ;) do
~/.wine/drive_c/windows/fonts nie pamietam tylko jaka to byla czcionka ale chyba tahoma. No obowiązkowo potrzebyjesz mozilla controll.


http://annabielawska.pl Biuro Rachunkowe | http://ranking.cebr.pl Największy w sieci ranking biur rachunkowych

Offline

 

#4  2007-02-04 18:12:17

  ponury_kostek - Użytkownik

ponury_kostek
Użytkownik
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-01-02
Serwis

Re: quake4 doom3 a i jakis spaprany dzwiek...


1. wklepujesz winecfg
2. Zakladka Audio
3. sterownik oss
4. Hardware Acceleration "Emulation"

wchodzisz w cs'a i masz piekny dzwiek bez opuznien. Jest tylko jeden problem, czasem potrafi sie wysypac i trzeszczy ;).

No wlasnie mam to tak ustawione a dzwieku nie ma :/ Moze trzeba cos w samym CS'ie zmienic? Tylko nie wiem co bo tam w sumie to nie wiele jest do zmieniania :]
U mnie config wine wyglada tak
http://www.pkhome.hb.pl/wine_audio_config.png

Jezeli nie masz czcionek musisz poprostu sobie je skopiowac ;) do
~/.wine/drive_c/windows/fonts nie pamietam tylko jaka to byla czcionka ale chyba tahoma. No obowiązkowo potrzebyjesz mozilla controll.

Dzieki zadzialalo :D To wlasnie byla tahoma :)

Offline

 

#5  2007-02-04 20:15:55

  BialyS - Członek DUG

BialyS
Członek DUG
Skąd: Olecko
Zarejestrowany: 2006-11-23
Serwis

Re: quake4 doom3 a i jakis spaprany dzwiek...

nie zaznaczasz driver emulation, bo wtedy bedziesz mial zlagowany dzwiek tylko tam gdzie masz Hardware Accel na full zmieniasz na emulation.


http://annabielawska.pl Biuro Rachunkowe | http://ranking.cebr.pl Największy w sieci ranking biur rachunkowych

Offline

 

#6  2007-02-04 21:10:33

  ponury_kostek - Użytkownik

ponury_kostek
Użytkownik
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-01-02
Serwis

Re: quake4 doom3 a i jakis spaprany dzwiek...

Niestety nic to nie daje :/ Calkowity brak dzwieku w grze :/ Nie ma nawet metalicznego czy zmutowanego poprostu cisza :/
A moze trzeba by sprobowac podmienic te jakis biblioteki w wine? Tylko jakie i na jakie i jak? :)

Edit:
Mozna powiedziec ze co nie co sie wyjasnilo bo okazalo sie ze w wine w ogole nie mam dzwieku, winam np w ogole sie nie uruchomil a QuickTime niby sie uruchomil ale milczal :]  Moze ktos wie czym jest to spowodowane?

PS. Nie piszcie ze google wie bo wcale nie wie :P

Edit:
Kurde no udalo sie :D Rozwiazanie bylo banalnie proste :P Wystarczylo zainstalowac libwine-alsa i na tym odpalic :D

Tak czy inaczej dzieki za duchowe wsparcie :P

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)