Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-10-11 11:52:03

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

WinXP + samba + domena + profile mobilne

Mam taki mały problem. Mam Sambę jako kontroler domeny i profile mobilne. Wszystko pięknie chodzi na Win98 ale na Xp wypier.. mi czasami takie komunikaty. Szukam w google ale nic ciekawgo nie ma. Może ktoś z dug-owiczów potrafi rozwiązać problem XP.

System Windows nie może zlokalizować na serwerze kopii Twojego profilu mobilnego i próbuje wykonać logowanie w Twoim profilu lokalnym. Kiedy się wylogujesz, zmiany tego profilu nie zostaną skopiowane na serwer. Możliwym powodem tego błędu są problemy z siecią lub brak wystarczających praw zabezpieczeń. Jeśli ten problem będzie się powtarzać, skontaktuj się z administratorem sieci.


SZCZEGÓŁY - Błąd logowania: nieznana nazwa użytkownika lub nieprawidłowe hasło.

A to poniżej też się czasami pojawia.

System Windows nie może znaleźć profilu lokalnego i loguje użytkownika przy użyciu profilu tymczasowego. Zmiany wprowadzone w tym profilu zostaną utracone po wylogowaniu.

Offline

 

#2  2006-10-13 14:07:20

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: WinXP + samba + domena + profile mobilne

Wiem że nikt mi nie pomoże i może to nikogo nie interasuje ale muszę coś powiedzieć.
Jak ja kur.... nie nawidzę Windowsa!!! a szczególnie XP!!!

ps. aż mi lepiej się zrobiło jak to powiedziałem

Offline

 

#3  2007-01-29 21:12:33

  exodus - Użytkownik

exodus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-11

Re: WinXP + samba + domena + profile mobilne

Ja sie dolacze i odnowie ten temat.. mam to samo.. konta pododawane.. konta maszyn tez.. 98 smiga az milo.. xp wywala to co koledze..

Spotkal sie z tym ktos?

Offline

 

#4  2007-01-29 21:47:44

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: WinXP + samba + domena + profile mobilne

guzzi juz kilka razy kiedys zakladales podobnego posta.

Wyslalem Tobie rejest ktory nalezy uruchomic w XP...Jestem teraz na urlopie i nie mam dostepu do serwera (sam sobie zablokowalem przed soba :P) Jak wroce do roboty dam Tobie odpowiedz jak to tam wyglada.

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#5  2007-01-30 11:26:01

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: WinXP + samba + domena + profile mobilne

rejestry w Xp ustawione no ale czekam aż wrócisz z urlopu

Offline

 

#6  2007-01-30 21:13:12

  exodus - Użytkownik

exodus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-11

Re: WinXP + samba + domena + profile mobilne

ja nie wiem.. potrzebne rejestry do xp dodalem a mimo to gdy chce sie zalogowac do domeny to wywala ze nie moze uzyc profilow mobilnych.. i teraz smieszne - ja mam je wogole wywalone z konfigu samby..

i jeszcze jedno pytanie. Jak loguje sie z 9x na sambe to mam moje normalne dane ktore mialem na danym koncie w 9x.. ale jak sie loguje z xp to juz nie jest fajnie i tworzone jest nowe konto w ktorym nie mam zadnych danych. Spoko moge sobie kopiowac dane ale jak mam kompa na ktorym po roku dzialania na zwyklym koncie robie nagle domene to wychodzi ze musze cale konto konfigurowac od poczatku dla domeny. Nie mozna jakos przeniesc tych danych do konta domenowego??

Offline

 

#7  2007-01-31 07:37:21

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: WinXP + samba + domena + profile mobilne

U mie na 9x domena z mobilnymi zapier... aż miło. Problemy wychodzą tylko przy XP. Robiłem już różne kombinacje zmiany w rejestrach itd. Nimy mam domenę i mobilne przy logowaniu się z XP ale są nie odświezane.
Z Samby nawet pisałem pracę inż. ale pod 98 (na szczęście) Ale z Xp już wymiękam. Domena jako sama chodzi dobrze ale bomilne durnieją. A i domena dla Xp jest czymś co spowalnia pracę wingrozy. Z 9x to sie nie dzieje. No ale to takie moje spostrzeżania. Poczekam aż kolega wróci z urlopu i może coś ciekawego podpowie.

Offline

 

#8  2007-01-31 07:44:51

  exodus - Użytkownik

exodus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-11

Re: WinXP + samba + domena + profile mobilne

No ok ok .. ale mi chodzi ze jak mam konto usera to jak zrobic aby przy pierwszym zalogowaniu do domeny do profilu domenowego przekopiowaly sie WSZYSTKIE pliki z konta danego usera z danej maszyny...

poczywiscie profile mobilne mi nie dzialaja.. :(

Offline

 

#9  2007-01-31 07:56:47

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: WinXP + samba + domena + profile mobilne

Ale w Xp czy 98?

Offline

 

#10  2007-01-31 11:44:26

  exodus - Użytkownik

exodus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-11

Re: WinXP + samba + domena + profile mobilne

xp... jak sie loguje do domeny spod 98 to mam pliki ktore byly juz w danym koncie.. jak sie loguje do xp to wywala ze mam nowe konto - czyste kont... zero ustawien.. nie wiem jak je przeniesc ze starego (niedoemenowego) konta

Narazie olewam profile.. chce sie poprostu zalogowac do domeny spod Xp i miec wszystkie swoje pliki a nie golu pulpit...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)