Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-01-26 23:37:25

  yasko - Nowy użytkownik

yasko
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-26

GRUB >.<

no wiec sytuacja wyglada tak:
zainstalowalem debiana 3.1r0, pozniej polaczenie z neostrada i w trakcie instalacji sterownikow do grafiki dalem sobie spokoj (jakis blad) i walnalem dist-upgrade przez apt-geta (liczac po cichu ze moze samo znajdzie sterowniki lub usunie chociaz blad). gdy chcialem zrestartowac komputer (majac cicha nadzieje, ze polskie znaki wczyta - wiem wiem, ale dopiero zaczynam ;) ) w grubie mam tylko windowsa xp. partycje mam nastepujace (jesli to jakas roznica). #1 winxp (ntfs), #2 partycja glowna (bodajze ext3, tu flage wlaczylem) i #3 swap. dodam, ze przed dist-upgrade grub dzialal bez zarzutu ;). i teraz co zrobic ... tylko nie mowcie ze reinstala ... bo to 4h (755mb i wlasnie podczas dist-upgrade mi limit szlag trafil) ... podsumowujac nie mam opcji odpalenia linuxa (tylko xpka) pomimo iz zatrzymuje sie na opcji wyboru systemu. najlepiej jakies lekkie i przyjemne rozwiazanie. wiec krotko: HELP >.<

Offline

 

#2  2007-01-27 00:18:16

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: GRUB >.<


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#3  2007-01-27 15:44:05

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: GRUB >.<

piszesz ze grub'a masz wiec wejdz w tryb linii polecen i

Kod:

root (hd0,1)
kernel  /boot/vmlinuz-[wersja] root=/dev/hda2
initrd  /boot/initrd.img-[wersja]

gdzie [wersja] oznacza wersje twojego jadra (mozesz uzyc tab aby pokazal/uzupelnil na podstawie tego co ma na dysku)

jezeli masz dysk sata /dev/hda2 zamien na /dev/sda2 ... jezeli nie jest to primary master to zmien tez a na b,c,d (w zaleznosci jak podpiety)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)