Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-01-18 20:17:45

  xTrol - Użytkownik

xTrol
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-01-18

Organizacja pracy - pisanie w C++ w konsoli

Witam,
interesuje mnie jakie znacie najpraktyczniejsze rozwiązanie organizacji pracy jeżeli chodzi o programowanie w C++ pod linuxem. tzn. jakiego edytora używacie, jak w szybki sposób sprawdzacie napisane aplikacje itd.
Ja do tej pory starałem się napisać program w vimie (ale nie koloruje mi skłandni), skompilować w g++ i normalnie odpalić, ale to jest bardzo czasochłonne i niewygodne. Jak Wy sobie to zorganizowaliście ?? Jakich programów używacie, programujecie w konsoli czy w GUI ?

Offline

 

#2  2007-01-18 20:48:38

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: Organizacja pracy - pisanie w C++ w konsoli

w ~/.vimrc wstaw linię

Kod:

 syntax on 
filetype plugin on 

a będzie kolorował składnię

do tego w vim można kompilować program wydając polecenie :make ( nie sprawdzałem nigdy jak działa )


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#3  2007-01-18 20:56:29

  Make - Użytkownik

Make
Użytkownik
Skąd: Magurski Národný Park
Zarejestrowany: 2007-01-01

Re: Organizacja pracy - pisanie w C++ w konsoli

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=6357

tutaj były jakieś wzmianki


Powered by Debian :)

Offline

 

#4  2007-01-19 11:50:17

  KARQL - Członek DUG

KARQL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Organizacja pracy - pisanie w C++ w konsoli

Mozesz poczytac ten temat: http://www.main.edu.pl/user.phtml?op=forum&page … c&pid=162

Ja osobiscie uzywam vima i nie zamienilbym go na nic innego. Nie kompiluje pod vimem. Naciskam Esc zapisuje :w, naciskam CTRL+Z zeby przejsc do konsoli w konsoli tylko raz wpisuje g++ prog.cpp ./a.out poniewaz pozniej mam w histori polecen to tylko 3 razy strzalka do gory enter (skompilowane), znowu 3 razy do gory enter i odpala program do vima wracam komenda fg. Po chwili przyzwyczajenia bedzie to ci zajmowalo niezauwazalna chwile.


http://img254.imageshack.us/img254/1225/gentoobar1rs9.png

Offline

 

#5  2007-01-19 17:43:58

  xTrol - Użytkownik

xTrol
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-01-18

Re: Organizacja pracy - pisanie w C++ w konsoli

no fakt, że tak można, ale po co ?? skoro jak się teraz postaram, to mogę sobie zroganizować wygodnie prace i potem już tylko skupiać się nad pisaniem programów ??
Mam już tak zrobione, że składnia się koloruje i po naciśnięciu [F9] się kompiluje. vim robi tak, że jak mam plik program.cpp, to kompiluje on program.o (szczerze to nie wiem co to jest ;]) i program (skompilowany program). Poza tym robi takie coś, że ostrzeżenia i błędy wyświetla z nowym oknie vima. Z tego jestem bardzo zadowolony, jednak do pełni szczęścia chciałbym, żeby po skompilowaniu program się odpalał i żebym mógł zobaczyć jaką pracę wykonuje. Na razie tak się nie dzieje... :/
Wie ktoś co jeszcze muszę zmienić, albo chociaż czy takie coś jest możliwe ??

Offline

 

#6  2007-01-19 18:12:27

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Offline

 

#7  2007-01-19 19:08:18

  KARQL - Członek DUG

KARQL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Organizacja pracy - pisanie w C++ w konsoli

no fakt, że tak można, ale po co ?? skoro jak się teraz postaram, to mogę sobie zroganizować wygodnie prace i potem już tylko skupiać się nad pisaniem programów ??

Mi sie bardzo wygodnie kodzie moim sposobem. Po co mi sie maja bledy otwierac w vimie w nowym oknie, zeby mi tylko zasmiecaly? Tak to sobie pracuje normalnie pod konsola, jak odpalam programy mam wieksza kontrole nad nimi, a nie odpalam je polsrodkami. No, ale co kto woli.


http://img254.imageshack.us/img254/1225/gentoobar1rs9.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)