Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2007-01-17 19:48:58

  vilkatla - Użytkownik

vilkatla
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-30

Re: biblioteki

hmm...
z dist-upgrade rzeczywiscie moze byc problem... wlasnie sie doksztalcam z wiedzy na temat DSL ;P
sprobuj wrzucic do sources.list tylko te wpisy, ktore byly tam od poczatku i zobacz, czy pojdzie instalacja czegokolwiek.
jesli nadal nie bardzo, zamiast slocate mozesz zrobic

Kod:

find / -name libxrandr*

potrwa dluzej, ale rezultaty sa te same.
wtedy ew. wywalic z palca, co znajdzie i sprobowac zainstalowac raz jeszcze.

swoja droga, zdaje sie, ze nie tylko Ty masz problem z instalacja komunikatora w tym systemie...
http://forum.linux.pl/?id=forum&show=post&post=102475


pzdr

Offline

 

#27  2007-01-17 20:04:30

  Shiruya - Użytkownik

Shiruya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-16

Re: biblioteki

Find znalazlo tyle (nauczylam sie kopiowac z terminala ^^) :
root@box:/home/dsl# find / -name libxrandr*
find: /proc/343/fd: No such file or directory
/usr/share/doc/libxrandr-dev
/var/lib/dpkg/info/libxrandr-dev.md5sums
/var/lib/dpkg/info/libxrandr-dev.list

Jak do sources.list dalam tylko te stare wpisy, to wogole nic nie szlo, pokazalo mi tylko:
Segmentation faultsts... 0%

A jesli chodzi o zainstalowanie sobie zwyklego debiana (z tego linku od Bodzia), to niestety dopiero po sesji bede miala czas posiedziec przy kompie dluzej i sie pobawic w instalacje, bo znajac moj komp to potrwa pewnie kilka dni zanim wszystko w koncu bedzie dzialalo jak trzeba :) (poskladalam go z roznych uzywanych czesci i nie wszystko jest w najlepszym stanie, dysk na przyklad z pewnoscia ma sporo bad sectorow, i to w takich miejscach gdzie sie system instaluje, czy to winda czy linux, zawsze musi co jakis czas gubic jakies pliki systemowe :) Takze poki co, sprobuje z tym dsl, calkiem fajny jest tak ogolnie, i strasznie szybki, tylko minute mi sie wlacza :D

Offline

 

#28  2007-01-17 20:39:29

  vilkatla - Użytkownik

vilkatla
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-30

Re: biblioteki

hm, tak sie zastanawialam, czy to ma w ogole jakies wlasne repozytorium, no i prosze - ma :)
http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/damnsmall/mydsl/
co prawda niezbyt bogate, ale moze cos dla siebie znajdziesz.
moze rzeczywiscie olej to Kadu i sprobuj zainstalowac Gaima (nie Gajima ;] ).


pzdr

Offline

 

#29  2007-01-17 20:44:12

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: biblioteki

a gajim (którego omyłkowo wymienił) gg nie obsługuje.

A pies trącał, ma jabbera ma gg. Założyć konto jabbera na jabberpl.org aktywować transport do gg i ma gg. Ja mam psi, który nie jest multikomunikatorewm a tylko klientem jabbera a z gg mogę korzystać.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#30  2007-01-17 21:10:02

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: biblioteki

Rozumiesz różnicę między pojęciami "transport jabbera do x" a "obsługa protokołu x"?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#31  2007-01-17 21:27:00

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: biblioteki

Rozumiesz różnicę między pojęciami "transport jabbera do x" a "obsługa protokołu x"?

A jaka jest w praktyce różnica, jak już ma się konto? gg działa, dla mnie starczy. Możesz komunikować się z ludzmi, którzy mają gg i styka.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#32  2007-01-17 23:05:08

  Shiruya - Użytkownik

Shiruya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-16

Re: biblioteki

Probowalam zainstalowac gaima ale przy ./configure nie ma kompilerow c wszystkich, a jak chce je zainstalowac, to zgadnijcie, jakich bibliotek potrzebuje? No wlasnie tych, ktorych sie nie da zainstalowac... Ehh, chyba odpuszcze sobie instalowanie czegokolwiek na tym dsl'u... Przynajmniej mozna sprawdzac poczte i grac w pasjansa :D Niedlugo przesiade sie na debiana jakiegos normalnego, to moze nie bedzie takich glupich problemow... W kazdym razie dzieki wielkie za pomoc, jestescie wszyscy kochani ^^

Offline

 

#33  2007-01-18 00:55:38

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: biblioteki

jeśli już masz tego DSL`a na dysku to pomyśl nad instalacją przez debootstrapa. Zaoszczędzisz czas :-)

P.S. cieszę się że ktoś mnie kocha ^^ :D


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#34  2007-01-18 01:14:01

  vilkatla - Użytkownik

vilkatla
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-30

Re: biblioteki

Probowalam zainstalowac gaima ale przy ./configure nie ma kompilerow c wszystkich, a jak chce je zainstalowac, to zgadnijcie, jakich bibliotek potrzebuje?

heh
no to nici z kompilacji ze zrodel ;]
ale mozesz jeszcze sprobowac instalnac przez mydsl-load z paczki .dsl
http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/d … l/mydsl/gtk2/


pzdr

Offline

 

#35  2007-01-20 10:47:20

  Shiruya - Użytkownik

Shiruya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-16

Re: biblioteki

heh, mydsl-load nie dziala, albo nie umiem sie nim poslugiwac, bo jako user nie mam dostepu do tmp/noload , a jako root nie moge uzywac mydsl-load ^^ No nic, bede miec troszke czasu do debianka instalne ^^

Offline

 

#36  2007-01-20 11:16:18

  vilkatla - Użytkownik

vilkatla
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-30

Re: biblioteki

oz, uparty i dziwny ten DSL, nie powiem :|
znow moge jedynie poradzic polsrodki: jesli rzecz sie rozbija tylko o ten katalog /tmp/noload, mozna sprobowac mu nadac prawa

Kod:

chmod 777

ale zdaje mnie sie, ze to nie jest rozwiazanie...
a co krzyczy konsola, kiedy chcesz odpalic mydsl z roota?

zreszsta masz racje, po co sie szarpac, skoro mozna porzadny system postawic ;]


pzdr

Offline

 

#37  2007-01-20 18:58:50

  Shiruya - Użytkownik

Shiruya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-16

Re: biblioteki

Tak, tylko nie wiem, jaki obraz płyty ściągnąć...
http://cdimage.debian.org/cdimage/etch_di_rc1/i386/iso-cd/
Na tej stronie jest ich ok 20... To wszystko jedno który ściągnę? Ale to pytanie musi głupio wyglądać ;p Aha, no i jeszcze jedno, czy etch nie będzie mi zacinał na moim marnym sprzęcie (64 ram, 400 MHz...)?

Offline

 

#38  2007-01-20 19:24:41

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: biblioteki

ja osobiscie preferuje netinstall ... co do zacinania to zalezy co bedziesz robil ... 64MB ram to nie duzo ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#39  2007-01-21 12:13:20

  Shiruya - Użytkownik

Shiruya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-16

Re: biblioteki

A obraz płytki nagrać jako dysk startowy z danymi, czy jako dane?

Offline

 

#40  2007-01-21 12:41:54

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: biblioteki

Musisz nagrac jako plik obrazu.
W nero jest taka opcja nagraj plik obrazu czy nagraj obraz plyty.Już dokładnie nie pamiętam jak to sie nazywa.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#41  2007-01-21 12:46:53

  Shiruya - Użytkownik

Shiruya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-16

Re: biblioteki

Ale to nie jest obraz płyty, tylko folder z plikami... Mam netinstall.

Offline

 

#42  2007-01-21 12:52:45

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: biblioteki

O ile mi wiadomo netinstal to 120-140 Mb plyta bootujaca z ktorej instalujemy sam system bazowy.Przynajmniej ja taka mam.I scągalem jej iso.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#43  2007-01-21 16:17:59

  Shiruya - Użytkownik

Shiruya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-16

Re: biblioteki

Nagrałam wszystkie pliki z tego folderu na cd-rw i zobaczymy jak pójdzie. Niestety dopiero za pare dni sie przekonam, bo kompa mam gdzie indziej ;p

Offline

 

#44  2007-01-22 08:03:16

  Shiruya - Użytkownik

Shiruya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-16

Re: biblioteki

Aha, mam jeszcze kilka pytań zanim sformatuję sobie dysk. Są dość proste, ale wolę dmuchać na zimne niż skopać sobie nowiutki system ;p Po pierwsze, czy 2GB starczy na etcha, czy zrobić mu większą partycję (w sumie mam 8GB więc nie można przesadzać :), no i czy jak już zainstaluję wszystko z netinstall to będę mieć jakieś programy, jak np. firefox? Po zainstalowaniu systemu powinnam chyba dodać do source.list jakieś dobre linki do etcha (na forum sporo tego podawaliście :) wpisać apt-get update, potem dist upgrade, a potem jak bede chciała zainstalować sobie np. kadu, to apt-get install kadu i zainstaluje mi się wersja kadu dla etcha, tak? No i w międzyczasie pewnie jakieś biblioteki będzie chciało, ale z tym już chyba nie powinno być kłopotów jak nie pomieszam wersji, nie? Z góry dzięki za odpowiedź!

Offline

 

#45  2007-01-22 08:55:52

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: biblioteki

2gb to troche malo.Da sie ale bedzie ciasno.
Co do repo to moje na etcha
deb http://ftp.pl.debian.org/debian testing main contrib non-free
deb http://www.debian-multimedia.org testing main
Z netinstalu zainstalujesz sam system bazowy reszta z netu bedzie dociagac.
Co do kadu to nie wiem bo uzywam 5 kompilowanej.
Po dodaniu do sources.list  dajesz tylko apt-get update

Biblioteki w repo sa kompletne wiec nie powinno byc problemow jak poprzednio.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#46  2007-01-22 09:24:44

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: biblioteki

http://www.kadu.net/w/English:Download:Debian#Etch_.28Testing.29

Co do 2 GB - jeśli na tych 2 GB ma być wszystko to będzie bardzo ciężko. Jeśli przynajmniej /home będzie na osobnej partycji i nie będziesz instalowała dużej liczby pakietów (w tym różne "krowy" jak KDE, OpenOffice, etc.) to można się zmieścić.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#47  2007-01-22 17:47:53

  Shiruya - Użytkownik

Shiruya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-16

Re: biblioteki

Nagralam na cd-rw zawartosc pliku, ktory mi sie zgral (byl spakowany rarem, a powinien byc iso, nie wiem czemu tak wyszlo...) ze strony z downloadem debiana ale plytka sie nie uruchamia, mimo ze mam w biosie ustawione zeby bootowalo najpierw z plyty (nawet wyswietla mi info boot from cd-rom...failure). Co mam z tym zrobic? Przeciez to, ze to jest cd-rw nie powinno stanowic problemu, bo nieraz juz uruchamialam tak system... Jak wchodze na plytke, to niby wszystko jest w porzadku... Moze daloby sie zrobic tak, ze wezme plytke DSL z ktorej sformatuje sobie partycje (dam systemowi troche wiecej miejsca, 2GB to chyba jednak troche malo...), potem zainstaluje dsl, przegram wszystko z plytki debiana na druga partycje, sformatuje jeszcze raz partycje z dsl, uruchomie dsl z plyty i pod dsl'em uruchomie instalacje debiana? Teoretycznie powinno zadzialac, ale jesli cos bedzie nie tak, to bedzie klops... Widzicie jakies normalniejsze wyjscie? Oprocz zgrywania tego obrazu plyty jeszcze raz, nagrywarke mam 50 km stad :/
Pozdrawiam

Offline

 

#48  2007-01-22 18:01:43

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: biblioteki

To chyba jednak było iso. ;)
Windowsowy WinRAR niestety z uporem godnym lepszej sprawy twierdzi, że dany plik jest archiwum winrara, pewnie stąd ta pomyłka.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#49  2007-01-22 18:31:33

  Shiruya - Użytkownik

Shiruya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-16

Re: biblioteki

Mozliwe, w sumie nie zastanawialam sie nad taka opcja jak nagrywalam te pliki... Tak to jest jak sie czlowiek spieszy... No coz, to na debianka poczekam jeszcze tydzien, a do tego czasu bede sobie mogla pograc w pasjansa  albo w mahjongga online ;)

Offline

 

#50  2007-01-22 19:47:49

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: biblioteki

A pisalem ze masz to nagrac jako obraz
.Moja wine tez ze nie wspomnialem o tym rarze  bo ten blad sie czesto powtarza  na forum mandrivy.
Nawiasem mowiac w windowsie te pliki wygladaja identycznie.


Pozdrawiam.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)