Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-03-25 11:46:47

  asgar12 - Użytkownik

asgar12
Użytkownik
Skąd: wrocław
Zarejestrowany: 2005-03-25

SOUND BLASTER AUDIGY LS - POMOCY!!!

Kupilem w pazdzierniku powyzsza karte dzwiekowa. Poszukalem w sieci i znalazlem ze alsa ja obsluguje i w dodatku jeszcze znalazlem przepis na jej instalacje. Niestety moje szczescie nie trwalo wiecznie, bo w nocy pomyslnie skonczylem instalacje, a z rana do regulacji glosnosci chcialem uzyc KMIX'a i wtedy sie wysypał KMIX. I odtad dzwieku juz nie mam w linuxie.
powtorne rekompilacje jadra i sterownikow nie dawaly rezultatow. W miedzy czasie odkrylem bardzo dziwna rzecz !!! Mianowicie sterownik i karta mi pracuja  bo na wyjsciu cyfrowym
wszystko chula, tylko nie na wyjsciu analogowym!!! wiec problem nie lezy w samej alsie, a bardziej w ustawieniach systemu dzwieku i calego systemu. Niestety moja wiedza o architekturze linuxa, a wszczegolnosci debiana jest znikoma
                        WIEC BARDZO PROSZE WAS O POMOC !   
Gdzies czytalem ze aRTS moze sie klocic z alsa i moze kmix mi uaktywnil aRTS, ja tez pozniej w ramach konfliktów pakietow innego programu doinstalowywalem sobie chyba libarts

Tak wiec na wyjsciu cyfrowym mam dzwiek. pytanie co i jak zrobic aby na wyjsciu analogowym miec tez dzwiek?

linux : SARGE z pazdziernika
srodowisko : KDE
karta muzyczna: SOUND BLASTER AUDIGY LS

Offline

 

#2  2005-03-25 16:02:17

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: SOUND BLASTER AUDIGY LS - POMOCY!!!

spróbuj tak: odpal 'alsamixergui' i podciągnij suwak 'Analog Front', bo może być wyciszony (typowa zagrywa w stylu alsy)


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2005-03-27 13:44:54

  asgar12 - Użytkownik

asgar12
Użytkownik
Skąd: wrocław
Zarejestrowany: 2005-03-25

Re: SOUND BLASTER AUDIGY LS - POMOCY!!!

w takim czyms napewnoi nie moglem sie pomylic,ale jeszcze raz uruchomilem alsamixer(bo nie mam u mnie alsamixergui) wszystkie analogi dalem pelna parra i nic :(

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)