Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-01-01 20:10:28

  hornet - Maruda

hornet
Maruda
Zarejestrowany: 2006-12-19

Instalacja systemu

Witam,

Jak uruchomić instalator Debiana, aby mieć możliwość większych ustawień systemu niż podczas uruchomionego standardowego instalatora? Denerwuje mnie trochę to, że standardowym WM jest np. Gnome, a nie ma możliwości wyboru, albo że nie mogę przejrzeć pakietów grupy "System bazowy".

Z góry dzięki za pomoc :)


Jestem artystą. Tworzę rzeźbę. Rzeźbę swojego życia - dosłownie i w przenośni.

Offline

 

#2  2007-01-01 20:16:39

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Instalacja systemu

a expert'a próbował przy boocie ?
Zresztą jest dpkg, apt-get, etc.
A jesli mnie pamięc nie myli to masz możliwość wyboru pakietów dselectem podczas instalacji.

Offline

 

#3  2007-01-01 21:32:19

  cim - Użytkownik

cim
Użytkownik
Skąd: Stargard
Zarejestrowany: 2005-07-31
Serwis

Re: Instalacja systemu

Debiana instalowałem dawno i póki co nie muszę robić tego znowu, ale z tego co pamiętam to w 'systemie bazowym' nie ma X`ów.

Po restarcie jest możliwość wyboru grup pakietów (środowisko graficzne, usługi serwerowe etc), albo pakietów. http://dug.net.pl/texty/inst-sarge2.php screen nr 49

Offline

 

#4  2007-01-01 22:23:15

  hornet - Maruda

hornet
Maruda
Zarejestrowany: 2006-12-19

Re: Instalacja systemu

Używałem wersji Netinstal w wersji Testing. Niestety nie ma tam wyboru pakietów. Jeszcze jutro zobaczę z tym "expert".


Jestem artystą. Tworzę rzeźbę. Rzeźbę swojego życia - dosłownie i w przenośni.

Offline

 

#5  2007-01-01 23:09:23

  BialyS - Członek DUG

BialyS
Członek DUG
Skąd: Olecko
Zarejestrowany: 2006-11-23
Serwis

Re: Instalacja systemu

Instaluj sam base system. Gdy sie zainstaluje apt-get install moj_wymazony_WM


http://annabielawska.pl Biuro Rachunkowe | http://ranking.cebr.pl Największy w sieci ranking biur rachunkowych

Offline

 

#6  2007-01-01 23:34:55

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Instalacja systemu

Przyznam ze nie bardzo rozumiem pytanie.Jak chodziloby o wersje Sarge z plyty instalacyjnej to moglbym sie zgodzic ww tezami  ale jesli chodzi o netinstall to juz nie rozumiem.(Sam mam za soba dwie instalki netinstalem  metoda kombinowana z przyczyn uwarunkowan sprzetowych) i tam nalezalo by postawic pytanie co jeszcze a nie czego nie.
Przeciez wszystko zalezy od apt-get install .......
etc.........
Szczęśliwego Nowego Roku


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#7  2007-01-02 11:43:09

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Instalacja systemu

o ile za bardzo sie nie zmienilo od czasow gdy ostatni razuzywalem instalatora (abylo to troche czasu temu) to wyboru instalowanych pakietow (poza prawie niezbednym minimum - z bazowego systemu chyba z 3 pakiety mozna usunac bo nie sa zbyt potrzebne) dokonuje sie po restarcie, po ustawieniu takich rzeczy jak strefa czasowa itp. ten kreator mozna poprostu zakonczyc (np. zaraz po podaniu zrodel apt) i uzywac normalnego aptitude ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)