Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-03-25 12:19:07

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

proftpd

Witajcie,
chciałbym zrobić dla userów w mojej sieci dostęp o ftp z programikami free ale nie wiem do konca jak to rozwiazac bo mam juz np anonimowy dostep z zewnatrz sieci do ftp oraz kilka userow ma konta w systemie i moze sie laczyc do swoich katalogow. Teraz chcialbym zrobic ostep ale jedynie z wewnatrz sieci i mam na mysli 2 rozwiazania:
- logowanie sie kazdego usera z osobna (ale nie ma on konta w systemie tylko cos na wzor ftpasswd (nie wiem jeszcze jak to dziala ale to szczegol) i ma wtedy on odczyt np wszystkich katalogow a zapis tylko do jednego (kazdy user ma np jeden swoj katalog gdzie ma zapis a odczyt kazdy inny user tez ma)
- logowanie drugie anonimowe (tez musi byc tylko mozliwe zalogowanie z lokalnej sieci przy pozostawieniu rugiego konta anonimowego co mam teraz)

Ma ktos jakies gotowe pliki konfiguracyjne? Lub jeden dobry opis bo troszke czasochlonne jest studiowanie calej dokumentacji.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)