Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-12-24 14:11:46

  mons - Użytkownik

mons
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01

zmiana funkcji klawiszy w xorg.

Witam.
Do tej pory korzystałem ze standardowych przycisków klawiatury. Jednak osobiście posiadam trzy dodatkowe przyciski (mimo,ze nie chciałem ale skoro są to czemu by ich nie używać).
Są to jakieś przyciski www, email i sleep na klawiaturze manty (klawiatura tradycyjna).
1) I teraz jak wykryć jaki numer jest przypisany do niego?
2) co wpisać aby xorg widział go tak a nie inaczej (wiem, ze w kde jest przypisywanie klawiszy, ale chciałbym dać to z pozycji xorga)?
3) Jaki układ klawiatury jest polski? ustawiałem pc102 i pc105 i było to samo, czyli obojętnie co. Jednak chciałbym wiedzieć jaki mamy standard.
4) klawiatura posiada przycisk win. Chce aby xorg nie interpretował go jako "win+", a jedynie jako "win". I tak niewiele skrótów klawiatury się wyuczyłem. A ten klawisz jednak do kmenu chce dać.

Offline

 

#2  2006-12-24 14:18:21

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: zmiana funkcji klawiszy w xorg.

1 i 2. Polecam xbindkeys, dodatkowo zainstaluj xbindkeys-config - program do konfiguracji w gtk. xbindkeys-config jest intuicyjny, z pewnością sobie poradzisz.
3. obydwa są polskie - tu chodzi o liczbę klawiszy (102 i 105), starsze klawiatury (102) nie posiadały m.in. takich klawiszy jak menu (obok prawego controla) na 99% masz pc105


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2006-12-24 17:08:50

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: zmiana funkcji klawiszy w xorg.

moje zabawy z klawiatura multimedialna opisane sa http://opcode.eu.org/konfiguracja_linuxa/#konfigura … multimedialna ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)