Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-28 14:19:56

  mons - Użytkownik

mons
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01

Debian experimental: upstart

Witam.

Z powodu braku nowej paczki initng dla debiana (obecnie jest wersja 0.6.8, dla Debiana 0.6.7) postanowiłem sprawdzić jak stoi upstart w Debianie.
Wcześniej zaktualizowałem kubuntu bratu i bez przeszkód dodałem upstart.
Okazało się, że na debianie jest ta sama wersja paczki (wcześniej jak patrzyłem było odrobinę starsza). Instalacja przebiegla bez problemu (aptitude samemu nie chciał odinstalować paczki modules jak zrobił to z sysvinit i trzeba było podać mu jedno z rozwiązań).


U brata na Ubuntu różnicy znacznej nie widziałem (amd athlon 650MHz). W przeciwieństwie do mnie (AMD Athlon64 3000+; Debian arch:amd64). Wydaje mi się, że jest odrobinę szybciej niż wstaje initng. W dodatku pierwszy raz upstart uruchomił mi rożne programy które istniały w rc2 ponieważ używałem initng i postanowiłem nie martwić się katalogami rcX. Po wyłączeniu dla mnie zbędnych usług, nie zauważyłem różnicy w prędkości wstawania systemu. Może pomyślę nad zainstalowaniem tego magicznego programu do sprawdzania prędkości startu, jednak musze przeszukać to forum, dlatego zrobię to innym razem.

Tak więc, na moim Desktopie upstart nie stworzył problemów z tymi paroma usługami jakie posiadam. Tradycyjne podejście do ustawień (korzystanie z katalogów etc/rcX) ułatwia konfigurację i jednak pozostane przy upstart. Jednak initng pozostawiam gdyby upstart nie zechciał współpracować.

PS. Initng co jakiś czas informuje mnie o problemie z uruchomieniem hddtemp przy starcie systemu. Czasami initng nie uruchamia innych usług. Dlatego zdecydowałem sie na zmianę. Upstart wydaje się OK na mój skromny Desktop.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)