Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-09 00:33:00

  glossy - Użytkownik

glossy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-09

OpenOffice.ux.pl 2.0.3 pasek narzędzi polska czcionka

OpenOffice zainstalowany z paczek . Wszystko pięknie tylko jedna denerwująca rzecz. W panelu narzędzi nie ma polskich czcionek np. w słowie Narz(krzaczek)dzia nie ma ę tylko (krzaczek) . Zmieniałem czionki w KDE, zmieniałem w openoffice ( w tabeli zmian czcionek ) i nic to nie dało . Czy to jest błąd w paczkach? Może zna ktoś rozwiązanie ?

Offline

 

#2  2006-11-09 03:32:27

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: OpenOffice.ux.pl 2.0.3 pasek narzędzi polska czcionka

witaj

nie jestem ekspertem i nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale też jakiś czas temu miałem problemy z czcionkami i krzaczkami (wydaje mi się, że był to firefox, ale paznokci nie dałbym sobie poobcinać ;)

nie wiem czy OpenOffice jest oparty na gtk, jeśli jest to może pomóc ci to co ja zrobiłem

w centrum sterowania kde, jest opcja wygląd i motywy, a tam gtk styles and fonts - ja tam kiedyś pokombinowałem i poustawiałem sobie odpowiednie czcionki dla aplikacji gtk - a konkretnie ustawiłem sobie, by aplikacje gtk używały stylów i czcionek z kde - ujednoliciłem sobie w ten sposób wygląd desktopu.

mam nadzieję, że choć trochę pomogłem (choć strzelałem w ciemno :)
pozdrawiam


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#3  2006-11-11 22:19:38

  glossy - Użytkownik

glossy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-09

Re: OpenOffice.ux.pl 2.0.3 pasek narzędzi polska czcionka

Niestety zabiegi ze zmianą czcionek w KDE nie pomogły. Czy ktoś ma podobny problem z OpenOffice.ux.pl ? Zaczyna mnei to denerwować bo niektórych wyrazów w menu trzeba się domyślać .

Offline

 

#4  2006-11-11 22:43:18

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: OpenOffice.ux.pl 2.0.3 pasek narzędzi polska czcionka

Miałem podobny problem z wersją debianową (sarge, oo w wersji 1.1.3) openoffice pod fluxboxem. Opisywałem to już chyba kiedyś na forum. Nie wiem, czy to samo dotyczy wersji z ux.pl, ale możesz spróbować.
Do rzeczy. Open office używa pierwszej czcionki jaką znajdzie w systemie (tak wyczytałem gdzieś po długich poszukiwaniach na jakimś anglojęzycznym forum). Czcionką tą jest bodajże opensymbol. Nie ma ona polskich znaczków. Powinno pomóc zastosowanie takiego rozwiązania: Narzędzie → zamiana czcionek i zamieniasz open symbol na czcionkę, która posiada polskie ogonki. Istnieje wada takiego rozwiązania, która polega na tym, że gdybyś przypadkiem chciał napisać jakiś dokument przy użyciu czcionki opensymbol i później ten dokument wydrukować, to nie będziesz miał opensymbol na wydruku tylko czcionkę, na którą open symbol zamieniłeś.  Spróbuj, u mnie to działa, ale powtarzam, w wersji openoffice-1.1.3.
Pozdrawiam. :)
Edit:
Chyba pójdę już spać, bo zdajsie że niedowidzę. :/ Napisałeś przecież, że zmieniałeś w tabeli zmian. Ech, sorry w każdym razie. Cała nadzieja w tym, że zmieniałeś nie tą czcionkę. ;) Przepraszam jeszcze raz.

Offline

 

#5  2006-11-14 00:43:03

  glossy - Użytkownik

glossy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-09

Re: OpenOffice.ux.pl 2.0.3 pasek narzędzi polska czcionka

Niestety te zabiegi nie pomogły . W pasku narzędzi dalej krzaczki, już mi się nie chce wymyślać rozwiązan i szukać po forach. Przesiądziemy się na OpenOffice.pl i poczekamy na nową wersję może bez tego problemu. Temat jednak dalej otwarty, bo na pewno istnieje rozwiązanie.

Offline

 

#6  2006-11-15 08:41:34

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: OpenOffice.ux.pl 2.0.3 pasek narzędzi polska czcionka

Zainstaluj czcionki msttcorefonts.
Czcionka zainstaluje Ci się w katalogu /usr/share/fonts/truetype/msttcorefonts.
Zaznacz wszystkie fonty w tym katalogu i przekopiuj do openoffice.
U mnie do /opt/openoffice.ux.pl.2.0.2/share/fonts.truetype
Po tym zabiegu wszystko jest ok. - oczywiście po restarcie X-ów


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2006-11-20 11:42:54

  glossy - Użytkownik

glossy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-09

Re: OpenOffice.ux.pl 2.0.3 pasek narzędzi polska czcionka

Bodzio u mnie niestety nie podziałało . Zainstalowałem OpenOffice.ux.pl 2.0.4-1 ostatnio się ukazał prblem znikł . Teraz jest wszystko ok, to też jakieś rozwiązanie problemu. Dzięki za rady !

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)