Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-17 22:15:27

  Conio - Użytkownik

Conio
Użytkownik
Skąd: Gorlice suckz!
Zarejestrowany: 2005-09-20

konqueror nie otwiera jpg`ow :(

No siema,
znowu mam problem, i niestety nie wiem jak to sie moglo stac. Mianowicie: Jezeli otwieram sobie jakis katalog w konquerorze gdzie mam obrazki, i klikam na obrazek zeby go otworzyc, to on tego nie robi, tylko pokazuje menu wyboru programow. Nie pokazuje rowniez miniaturek :( .
Zauwazylem to dopiero ostatnio, w ciagu ostatnich tygodni instalowalem jedynie cxoffice, no i msoffice 2003,
jak to moge naprawic ?
C.

Offline

 

#2  2006-11-17 22:35:40

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: konqueror nie otwiera jpg`ow :(

Zmienić ustawienia w konquerorze. Menu View oraz File Associations w preferencjach.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2006-11-17 22:43:47

  Conio - Użytkownik

Conio
Użytkownik
Skąd: Gorlice suckz!
Zarejestrowany: 2005-09-20

Re: konqueror nie otwiera jpg`ow :(

Gdy uruchamiam konqa w trybie administratora, to widac podgladay plikow, i normalnie przegladarka je otwira. Gdy daje wlasciowosci jakiegos pliku i naciskam wybor skojarzen to wpasku mam napisane "Modyfikuj typ pliku dla image/jpeg", a gdy uzywam konqua jako zwykly user to w pasku mam napisane "

Kod:

Modyfikuj typ pliku dla application/x-crossover.jpg"

, a wiec wydaje mi sie ze crossover przechwytuje oblusge jpg`ow, - jak to wylaczyc?
C.

Offline

 

#4  2006-11-17 23:08:05

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: konqueror nie otwiera jpg`ow :(

Wejdź do preferencji, skojarzenia plików, tam powinien być typ application/x-corssover.jpg i usuń wzrór *.jpg z tego typu plików i dorzuć do image/jpeg i ustaw opcje dot. preferowanych aplikacji i wewnętrznych akcji konquerora.
To proste jak budowa cepa. :)

To chyb się nazywa menu konifugracja konqueror czy jakoś tak, nie preferencje.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#5  2006-11-17 23:23:02

  Conio - Użytkownik

Conio
Użytkownik
Skąd: Gorlice suckz!
Zarejestrowany: 2005-09-20

Re: konqueror nie otwiera jpg`ow :(

Ech... oczywiscie ze to jest proste, i zadzialalo. Dziekuje ci Baaarrrdzzooo za pomoc.
pzdr C.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)