Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-09-13 12:16:19

  zolvio - Członek DUG

zolvio
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2004-06-28
Serwis

Moduły jądra - sterowniki alsy

Mam pytanie:
jeżeli skompilowałem i zainstalowałem sterowniki alsy wg opisu w dokumentacji, to w takim razie wystarczy porobic wpisy w /etc/modules.conf i bedzie OK?

pytam, bo posiadam karte CMI8330 i mam śmieszną sytuację: pod mdk8.1 filmy (mplayer) chodzą super, zaś pod woodym cały czas dźwięk gubi synchronizację.

czy mogę po prostu:
"na żywca" skopiować moduły z mdk i tak samo porobic zmiany w modules.conf, aby mieć na debianie też dobre osiągi dźwięku?
czy jeszcze gdzie indziej trzeba pogrzebać?

z góry dziękuję za sugestie.


Registered Linux User:314650

Offline

 

#2  2004-09-13 12:52:24

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Moduły jądra - sterowniki alsy

hmm heneralnie dziwnie to wyglada ale podejzewam ze nie bedziesz mogl skopiowac tych modulow.... do zarzadzania modulami w przypadku debiana sluzy polecenie

modconf

jesli chodzi o kernelik z manarynki to mmozesz zrobic tak, sciagnij sobie z netu najnowszego kernela serii 2,4.x z mandarynki z katalogu /boot wes sobie plik konfiguracyjny do kernela nazwa w stylu config-2.4.xx.xx potem zaladuj tego konfiga przy konfiguracji onewego kernale i skompiluj i bedziesz mial modul tak samo zrobiony...

ale generalnie brak synchronizacji dzwieku mozemoim zdaniemmiec inne przyczyny sprawdz czy to samo sie dzieje w przypadku innych odtwarzaczy np kaffeine

Offline

 

#3  2004-09-13 13:13:47

  zolvio - Członek DUG

zolvio
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2004-06-28
Serwis

Re: Moduły jądra - sterowniki alsy

bardzo dziękuję za odpowiedź,
spróbuję z rekompilacją kernela, tak chyba najprościej będzie.

generalnie to z tą kartą to jest taki numer, że niektóre drivery do niej są po prostu schrzanione, dlatego lepiej jest ją obsługiwać przez emulację innych kart, np sb16, ad1848, mpu401. i tak jest w moim mdk. Teraz chce analogicznie zrobić w debianie, żeby odtworzyć konfigurację.


Registered Linux User:314650

Offline

 

#4  2004-09-14 12:52:07

  zolvio - Członek DUG

zolvio
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2004-06-28
Serwis

Re: Moduły jądra - sterowniki alsy

no i co sie okazało  :oops:
że kiedy sobie "podrasowywalem" kernel, to coś z modułami zepsułem,
a spróbowałem na standardowym kernelu (bf2.4) bez problemu dźwięk chodzi. Filmy są płynne i w ogóle super.


Registered Linux User:314650

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)