Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-13 15:02:19

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

skrypt php wykonujący polecenie w bashu

Witam! Mam takie pytanie: czy jest jakiś kod w php za pomocą którego wykona się jakieś polecenie z konsoli??
Chodzi mi np o kopiowanie - pisze w php skrypt i po jego odpaleniu skopiuje mi sie jakiś dany plik, lub napisze jakis alias wykonujący jakieś operacje na plikach i pisząc odpowiedni skrypt w php po odpaleniu skryptu alias mi sie wykonuje ( w przypadku aliasów było by to chyba prostrze ponieważ w konsoli wystarczy tylko wpisać nazwę aliasa i już się wykonuje ileś operacji --> dlatego wydaje mi się że jeśli sie da to w php wystarczyło by tylko odpalić ten alias. Tylko czy jest kod który potrafi to zrobić??
Był bym wdzięczny za jakie kolwiek informacje:)


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#2  2006-11-13 15:20:16

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: skrypt php wykonujący polecenie w bashu

nie wiem czy dobrze rozumiem ... polecenie shellowe lub ich zestaw (razczej jednak nie alias ...) mozesz wykonac przy pomocy funkcji system() ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2006-11-13 16:24:04

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: skrypt php wykonujący polecenie w bashu

jest polecenie exec, używam tego i działą mi wyśmienicie ;)

http://pl2.php.net/manual/pl/function.exec.php

szukajcie a znajdziecie ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)