Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-08 00:37:13

  xalas - Nowy użytkownik

xalas
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-07

APACHE - nietypowe ustawienia!! co jest grane?

Witam!!
Mam z każdym dniem coraz bardziej denerwujący problem!! Już powoli nie wytrzymuje, tak wiec chyba jesteście moją jedyną deską ratunku bo ja już nie mam żadnej koncepcji mimo że siedze i szukam i nic na necie nie moge znaleźć!! Wszędzie są podstawowych konfiguracje vhosta, przeglądałem nawet howto i jakos mi to nie pomogło.. a dla osoby orientującej sie w temacie moze jest to bardziej jasne co jest grane?? Może szukam nie tam gdzie trzeba.. ?Przeglądałem to forum, jednak nie znalazłem nic co pomogł by mi w rozwiązaniu tego problemu..

Postaram sie przedstawic problem jak najdokładniej...

Ogólnie chodzi o przekierowanie ludzi na strone z informacją o zablokowaniu z powodu niepłacenia abonamentu..mam troszke takich leni, a chodzenie i proszenie się co miesiąc już mnie przestało bawić!! W tym celu potrzebny bedzie serwer www (apache) na którym chce umieścic stronke...znajduje się on już na routerze, działającym na Debianie (konfigurowany przez kolege z którym niemam możliwości kontaktu odnośnie konfiguracji), serwer udostępnia internet poprzez dsl na kilkanascie osób, wszystko chodzi stabilnie i do tego niemam zarzutu, jednak mnie interesuje serwer APACHE, a dokładnie jego konfiguracja.

Jest zrobione tak iż główny vhost jest ustawiony na adresie 192.168.0.1 (są na nim statystyki serwera - "phpSysInfo-2.3", oraz statystyki transferu itp. -" scr_ipfm v. 0.64 " wszystko oparte jak sie nie myle o php)
Jesli chce wejść zobaczyć jak sie ma mój serwerek to wystarczy wklepac adres(http://192.168.0.1)i podać LOGIN i HASŁO, i wszystko informacje sa wyświetlane tak jak być powinny...niektóre statystyki co prawdaż od dłuższego czasu nie zaczytują danych bodajże z logów i nie generują wykresów, ale tym zajme się później..

Problem zaczyna sie przy skonfigurowaniu Vhosta na którym działała by strona dla zablokowanych, udało mi sie to skonfigurowac by chodziło na adresie np. 192.168.0.1:88 jednak podczas logowania z dowolnej maszyny w sieci wyskakuje rządanie o hasło i login!! (Jest to hasło których używa się do logowania do statystyk, zapisane jest chyba w pliku  etc/apache/haslo, bo to jedyny plik z taką zawartością...w pliku access.conf nic niema )
W każdym razie ja chce by ludzie logowali sie bez hasła, a niechciałbym zniszczyć logowania do statystyk... tak wiec postanowiłem uruchomić vhosta na innym adresie, i tu sie zaczynają schody, ...w pliku httpd.conf:

Listen 88
NameVirtualHost 192.168.0.1:88
<VirtualHost 192.168.0.1:88>
SerwerName www.block.org
DocumentRoot /var/www/block
</VirtualHost>

Skopiowałem powyższe linijki i zmieniłem tylko końcówke adresu 192.168.0.1:88 na 192.168.0.56 i wtedy wszystko przestało działac.. ? Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane ? Wcześniej udostepniłem port 88 w firewallu bo bez tego strona się nie ładowała, czy nie trzeba czasami jakos zadeklarować adresu 192.168.0.56 ze ma on być podłączony do tego apacha czy powiązany? Probowałem też wpisywac by nasłuchiwał na adresie i porcie, ale to też nic nie pomogło. Proszę o pomoc.. jak potrzeba wiecej informacji to proszę pytac... odpowiem jak szybko to będzie możliwe..z dnia na dzien sprawa jest coraz pilniejsza..

A przy okazji - jak sprawdzić co to za hasło jest zapisane w pliku "hasło" (admin:9x60....i jeszcze tam takie szlaczki) czy służy do tego program do nadawania haseł..password
Proszę o pilną pomoc..
Pozdrawiam

Offline

 

#2  2006-11-08 19:40:18

  Contravene - Użytkownik

Contravene
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07

Re: APACHE - nietypowe ustawienia!! co jest grane?

Kod:

Listen 192.168.0.1:88 
NameVirtualHost 192.168.0.1:88 
<VirtualHost 192.168.0.1:88> 
SerwerName 192.168.0.1 
DocumentRoot /var/www/block 
ErrorLog /home/user/logs/localhost-error_log
CustomLog /home/user/logs/localhost-error_log common
</VirtualHost>

Spóbuj tak. Chociaż ja radziłbym ci w przypadku tej strony dać standardowy port 80 (jeśli jest wolny), a zmienić numer portu na inny dla strony ze statystykami. Nie wiem jak masz skonfigurowane przekierowanie i czy uwzględnia inny od 80 numer portu, ale tak będzie odrobinę bezpiecznej (jeśli nie przeszkadza ci dodawanie paru cyferek do pasku adresu).

Offline

 

#3  2006-11-08 22:09:41

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: APACHE - nietypowe ustawienia!! co jest grane?

W celu stricte informacyjnym nie instalowałbym takiego kolosa jak apache. Nie lepiej boa na jakims dziwnym (np 666 ;) ) porcie ?

A propos, boa i apacz mogą działać równocześnie... wszystko ładnie opisano tu i tu


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#4  2006-11-08 23:44:04

  xalas - Nowy użytkownik

xalas
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-07

Re: APACHE - nietypowe ustawienia!! co jest grane?

Contravene -
wcześniej próbowałem podobnej regułki, jednak wpisałem ją dokładnie tak jak podałes z tymi logami.. działa na 192.168.0.1 ale czy dam port 80 czy 88 to i tak rząda hasła...
Użyłem ip 192.168.0.56 i niechcial się połączyc.. tak jak to wczesniej opisywałem, jednak tym razem mam logi o następującecj treści:
192.168.0.2 - - [29/Nov/2002:12:43:00 +0100] "GET / HTTP/1.1" 401  477

no i stronka nie została wyświetlona, rozumie że cyfry 401 i 477 odpowiadają za jakiś rodzaj błedu?

pasqdnik -
narazie chodziło mi o stronke informacyjną, ale mialem zamiar wykorzystac to do postawienia serwera www z wyjściem na świat..ale narazie ugrzęzłem, i chcialbym rozwiązać ten pewnie banalny problem!
w każdym razie przestudiuje regułka przekierowania i zblokowania klijenta jest mi już znana..z tym juz myśle ze sobie dam rade! zobacze tego boa.. jednak i tak chciał bym dowiedzieć sie co jest z tym apache??

==========
pozdrawiam
xalas

Offline

 

#5  2006-11-08 23:59:31

  Contravene - Użytkownik

Contravene
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07

Re: APACHE - nietypowe ustawienia!! co jest grane?

Prawdopodobnie ustawienia mówiące o haśle znajdują się w głównym pliku konfiguracyjnym apache. Ogranicz się z logowaniem do jednego folderu, wykorzystując do tego plik .htaccess (bardzo przydatny, poczytaj o nim więcej). Tu masz odsyłacz, który powinien ci pomóc: http://www.linuxfan.pl/artykuly/haslo.php3

Offline

 

#6  2006-11-10 19:29:50

  xalas - Nowy użytkownik

xalas
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-07

Re: APACHE - nietypowe ustawienia!! co jest grane?

Witam
wczoraj siedzialem do 2:00 w nocy i wkoncu zainstalowałem serwer boa, skonfigurowałem na port 666 i wszystko jest oki..strona działa!! dziekuje za info że coś podobnego istnieje!!

W każdym razie próbowałem jeszcze coś zrobić z tym hasłem i coś mi nie wychodziło... plik o nazwie "haslo" jest w głownym katalogu apacha..hmm a moze to nie jest głowny..?(etc/apache/haslo),ejednak probowałem je usunąć, i to raczej przez delete sie tego nie robi :D tak wiec narazie sobie dałem spokój, bo na tym działają staty i hasło być musi..

Jednak nadal nie rozumie dlaczego chcąc utworzyć hosta na adresie 192.168.0.56 nie wyswietla mi sie żadna strona ?
Jeśli któs będzie miał jakiś pomysł to prosze dać znac...
A narazie dziękuję bardzo wam za pomoc - pasqdnik i Contravene
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)