Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-06 06:11:04

  suncez - Użytkownik

suncez
Użytkownik
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2006-04-08

Błędne wyświetlanie fontów na ekranie przy sterownikach 9625

Witam
Mam mały kłopot z wyświetlaniem fontów na ekranie przy sterownikach nvidii 9625 lub większy chyba z overlayem przy wersji sterowników 8776.

Przypadek pierwszy
Np. w otwartym dokumencie tekstowym w miejscu spacji pojawiają się jakieś znaki, literki zmieniają kształt i wyglądają jakby były z innego alfabetu. Podobna sytuacja jest w oknie konquerora z nazwami plików i katalogów. Czasem wystarczy przejechać kursorem myszy nad taką literką, czasem zaznaczyć tekst, aby jej wygląd się poprawił. Czasem jednak nic nie pomaga. Taki feler dotyczy chyba tylko aplikacji KDE.

Wszystko zaczęło się od upgrade xorg 7.0 do 7.1 i instalacji sterowników Nvidii 9625, bez włączonych sterowników wszystko jest poprawnie wyświetlane.

Drugi przypadek.
Wgrywam sterowniki w wersji 8776. Wyświetlanie fontów jest poprawne, mam lepsze osiągi w grach, ale pojawia się kłopot w XawTV - zamiast obrazu jest zielona mozaika w trybie overlay. Przy najnowszych sterownikach obraz jest ok.
Kłopoty z overlajem mam od wersji sterowników 8178, do tej pory przy xorg 7.0 używałem właśnie takich, na nowszych miałem zielony obraz. Ale przy xorg 7.1 na sterownikach 8178 nie widzę w systemie żadnych napisów tylko same ikonki.

Mplayer odtwarza wideo poprawnie na wszystkie sposoby. Nie mogę użyć innego programu do telewizji, tylko XawTv jest w stanie pokazać wszystkie kanały i dać niezakłócony obraz. Inne programy obciążają system, obraz nie jest stabilny i nie można dostroić wszystkich stacji.

Mam monitor LCD, kartę GF4 MMX 440 64MB, kartę TV mam KWorlda na kości BT878, locale mam ustawione domyślnie na iso8859-2, miałem też dodane, jako drugie UTF-8 i było to samo. System Debian testing/unstable, KDE 3.5.5, kernel 2.6.17 i 2.6.18

1. Jak można poprawić wyświetlanie fontów przy sterownikach 9625?
Nie mam pomysłu...
2. Jak usprawnić tryb overlay w Xawtv?
Może da się zainstalować sterownik z jakimś parametrem, aby uzyskać większą zgodność z wersją 8178. Nie udało mi się nic zmienić w samym Xawtv.
3. Co zrobić aby przy sterownikach 8178 nie stracić napisów w systemie?

W sprawie overlaya chętnie zadałbym pytanie na forum nvidii... gdyby było polskojęzyczne.

Przykład i wyniki poleceń

http://suncez.e-data.net.pl/temp/literki.png
polecenia

Proszę o pomoc.


http://suncez.webpark.pl/80x15.png

Offline

 

#2  2006-11-06 14:35:31

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Błędne wyświetlanie fontów na ekranie przy sterownikach 9625

sproboj moze w xorg.conf odkomentaowac:

Kod:

Load         "dri"
Load         "dbe"

"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2006-11-06 17:07:57

  suncez - Użytkownik

suncez
Użytkownik
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2006-04-08

Re: Błędne wyświetlanie fontów na ekranie przy sterownikach 9625

Ani przy 9625, ani 8776 odhaszowanie nie pomogło...
Że też cholera mam, takie starocie...
Kufa

Dopisane
O! 100 post Sprytnego debianiątka he, he...

Dopisane
Sterowniki 9629 załatwiły sprawę i wyświetlania fontów i overlaya. Tylko fps-ów w grach ciutkę ubyło :[.


http://suncez.webpark.pl/80x15.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)