Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-10-31 19:05:25

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

pytanie

Witam mam pytanie,tak więc ze nie mogłem sobie poradzić z edu cd, kupiłem sobie Debiana 3.1r2,no i problem numer 1- nie bardzo mogę zidentyfikować płyty-są 4 dvd oznaczone linux Debian 3.1r2dvd 1, 2 póżniej dwie oznaczone linux Debian 3.1r2 src 1,2 do tego jest 1 cd-rom src (211mb). problem zainstalowałem go z płyty Linux Debian 3.1r2 dvd 1,sama instalacja poszła gładko,tylko pytał czy mam jakieś inne płyty no to podałem -odczytał ,wszystkie i nic nie instalował (chyba) to po co tyle płyt?
12gb danych po co,do czego one są?
teraz 2 problem jak odpalić system? co mam wpisać jak po loginie i haśle dostaje takie coś        darek1@debian:`$- daje enter i nic, pisze deskop=kde ,desktop=kde , gnome, x11 niewiem co zrobić !
proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu(sory za lamerskie pytanie ale początkujący jestem)

Offline

 

#2  2006-10-31 19:57:01

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: pytanie

1. "po co tyle plyt" - plytry src to wersje zrodlowe, plyty instalacyjne (2 dvd maja tak ukladane pakiety ze najbardziej potrzebne sa na pierwszej z nich)
2. "jak odpalić system" - jak odpalic system ... skoro sie zalogowales to system jest odpalony ;-) ale rozumiem ze chcialbys odpalic GUI (a nie cieszyc sie tylko konsola) ... po pierwsze (standardowo) jezeli jest ono zainstalowane to wstaje automatycznie po starcie komputera ... ale mozesz na wszelki wypadek sprobowac ponizszych komend (pierwsze trzy koniecznie jako root):

Kod:

/etc/init.d/kdm restart
/etc/init.d/gdm restart
/etc/init.d/xdm restart
startx
xinit -e xcalc

jezeli bedzie twierdzil ze nie zna takich komend to najprawdopodobniej masz niezainstalowane srodowisko graficzne i powinenes uruchomic np. aptitude i je doinstalowac ("xserver-xfree86" i np. "kde" lub "gnome") ... mozesz to zrobic tez przy pomocy apt-get install NAZWA_PACZKI


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2006-10-31 20:19:59

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: pytanie

dzięki za szybką odpowiedż!w czwartek zaczynam od nowa:-)

Offline

 

#4  2006-10-31 21:03:21

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: pytanie

w czwartek zaczynam od nowa:-)

a po co od nowa ... przeciez wszystko poszlo jak nalezy ... (Debian jezeli sobie nie zarzyczysz nie instaluje srodowiska graficznego)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)