Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-10-27 09:06:02

  nieca - Użytkownik

nieca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-27

backup/przeniesienie debiana - jak to zrobic?

witam!

mam serwer internetowy www.niecka.pl pracujący na debianie sarge:
P133, dysk 2,5 GB, 80MB ramu, cd-rom (bez RW), TYLKO środowisko tekstowe.

Będę wymianiał cały sprzęt na coś nowszego i chce WSZYSTKO przenieść na nowy dysk 40 GB. Nowy sprzęt różni się znacznie konfiguracją od starego.

Chciałbym uniknąc ponownej instalacji systemu i wszystkich działających obecnie aplikacji na nowym sprzecie tylko wszystko kompleksowo "przeniesc" ze wszystkimi pakietami, danymi, ustawieniami, zawrtoscia www, poczta itd... Jak w sensie logicznym przenieść serwer na nową maszynę?

Czytalem, googlowałem ale nadal nie wiem. Mam robić backup każdej partycji? obraz? całego systemu? nie wiem...

proszę o krok po kroku językiem dla newbie.

Z góry dziękuję za komentarze i pomoc.
GN

Offline

 

#2  2006-10-27 13:55:33

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: backup/przeniesienie debiana - jak to zrobic?

linux dobrze znosi przenoszenie pomiedzy roznym sprzetem (oczywiscie pod warunkiem zachowania architektury i tego ze sprzet jest poprawnie obslugiwany przez jadro w danej wersji)

aby przenisc na inny dysk (pozniej mozna go wlazyc o innego sprzetu) uzywa sie `cp -a /` (warto zrobic to tak aby nie kopiowal /proc i /sys (to moze sie nie udac) oraz /tmp i gdy mamy udev /dev (tych nie warto))
czyli cos w stylu `cp -a /[a-o]* /r* /sbin /[u-z]*` lub kopiowanie pojedynczo katalogow ... oczywiscie mozna kopiowac na rozne partycje

warto pamietac o stosownych poprawkach w /etc/fstab i w recznych ustawieniach sprzetu jezeli takie byly (np. /etc/modules czy konfiguracja numerow eth* w udev)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)