Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-10-19 11:20:04

  S.I.D - Użytkownik

S.I.D
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-17

QEMU + irda na usb

Witam

Linuxem bawie sie dopiero kilka dni, jak narazie jakos idzie :) ale zaczynaja sie drobne problemy :(

Mam plamptopa do ktorego oprogramowanie trzeba wgrywac z poziomu windowsa poprzez irde, wiec dostalem od Techa gotowy obraz qemu z win98

odpalam go tak

qemu -hda hd.img -cdrom /dev/hdd -localtime -k pl -m 192 -usb -usbdevice host:07d0:4959

host:07d0:4959 to jest moja irda (takie informacje pokazal monitor qemu)

po odpaleniu windowsa zostalo wykryte urzadzenie USB to IRDA, windows poprosil o sterowniki, wszystko niby ok, jest ikonka irdy kolo zegarka, pokazuje, ze szuka urzadzen ale nic sie nie dzieje :( nie wykrywa ani plamptopa ani telefonu

co ciekawe w menadzeze urzadzen pokazuje, ze irda zainstalowala sie jako karta sieciowa

Offline

 

#2  2006-10-19 19:36:01

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: QEMU + irda na usb

to ja może nic nowego do wątku nie wniose, ale jak ja tak próbuje z bluetootha korzystać to nawet mi qemu nie startuje a mam tylko komunikat

Kod:

Naruszenie ochrony pamięci

Offline

 

#3  2006-10-19 23:30:44

  coby6 - Członek DUG

coby6
Członek DUG
Skąd: Brzeg
Zarejestrowany: 2005-10-23

Re: QEMU + irda na usb

Ja tam polecam jednak vmware , współpraca z usb jest na bardzo wysokim poziomie , u mnie  w vmware 5 z winxp śmigały spokojnie pda , irdy , pendrive oraz bluetooth .


<............>

Offline

 

#4  2006-10-19 23:37:29

  S.I.D - Użytkownik

S.I.D
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-17

Re: QEMU + irda na usb

Moj problem rozwiazany :)

Winna byla irda, zainstalowalem inny model i smiga, irda nadal jest widoczna jako karta sieciowa ale tak widocznie ma byc

Graffi co do twojego problemu

odpal qemu jako root i dodaj -no-kqemu

mozna odpalic z normalnego konta ale trzeba gdzies zmienic uprawnienia do jakiegos pliku, gdzie ? jeszcze nie wylukalem :) pewnie znajdziesz

mialem podobne objawy (naruszenie pamieci albo blad systemu) jak dalem  -no-kqemu zaczelo dzialac

Offline

 

#5  2006-10-19 23:43:25

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: QEMU + irda na usb

no to gratuluje :)

a mój problem jaki był taki jest :(
nadal mam problem naruszenia ochrony pamięci :(
będę chyba coś googlował, może coś ciekawego wygoogluje ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)