Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-10-16 18:29:30

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Obróbka wideo

Mam kilka filmów w DIVX XVID czy w czymś tam(nie wiem jak to sprawdzić), w których to chciałbym przesunąć dzwięk w stosunku do obrazu.
Jakiego programu użyć aby to poprawić?

No i drugie pytanie... Jak sprawdzić jakim kodekiem kodowany był film?


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#2  2006-10-16 20:16:57

  coby6 - Członek DUG

coby6
Członek DUG
Skąd: Brzeg
Zarejestrowany: 2005-10-23

Re: Obróbka wideo

Jest taki fajny progamik nazywa sie Avidemux i on potrafi wiele .


<............>

Offline

 

#3  2006-10-16 20:29:29

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Obróbka wideo

Właśnie go w tej chwili używam jedyny minus całej operacji to to że nigdy nie miałem do czynienia z obróbką wideo i dlatego się nieo kręce... Mianowicie chodzi mi o przycięcie ścieżki audio, czy ten program potrafi to zrobić czy muszę poszukać innego oprogramowania.

Znacie moze jakieś strony o tej tematyce, gdzie można sie dokształcić w tym temacie?

PS. Narazie jestem na etapie wyodrębniania ścieżki dźwiękowej


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#4  2006-10-17 00:20:35

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Obróbka wideo

Avidemux nie wiem czy potrafi ... na pewno potrafi transcode wraz z towazyszacymi mu narzedziami - paczki deb sa na http://www.debian-multimedia.org , przyklady uzycia: http://opcode.eu.org/oprogramowanie/audio-wideo/#au … transcode_itp


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)