Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-09-27 18:31:42

  ziecio - Użytkownik

ziecio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-27

SB Live 5.1 alsa

Cześć, wiem że takich tematów było masa, ale już tyle sie naczytałem i jakoś nie moge znaleźć rozwiązania. Otóż mam debiana, kernel 2.6.8-2-386, KDE 3.3, mam zainstalowane pakiety alsa-base, alsa-headers, alsa-oss, alsa-source, alsa-utils. Komenda lspci wykrywa karte. W Centrum Sterowania->System dźwiękowy wyłączyłem system dźwięku bo przeczytałem że aRts może blokować karte. Polecenie alsaconf też wydawałem i ładnie wykrywa karte, podczas startu systemu nie ma błędów, jest ALSA: done, w alsamixer mam ustawione Master i PCM odpowiednio.
Problem polega na tym, że linux jakoś nie potrafi kożystać z tej alsy tylko kożysta z oss a gdy prubuje np. w ustawieniach xmms ustawić wtyczkę wyjścia na Alsa to wywala mi błąd: "sprawdź czy twoja karta jest skonfigurowana prawidłowo, wybrałeś odpowiednią wtyczkę wyjściową, żaden inny program nie blokuje karty dźwiękowej" Wiem że moge sobie słuchać muzyki kożystając z oss, ale wolałbym wkońcu poużywać Alsy. Z góry dzięki za pomoc Smile

Offline

 

#2  2006-09-27 20:09:26

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: SB Live 5.1 alsa

zięciuniu kochany, ja też mam tą kartę muzyczną. U mnie piknie gra na alsa, ale ja mam własnoręcznie kompilowany kernel. Z tego co rozumiem masz zainstalowanego sarge z dystrybucyjnym kernelem. Tak? Jeśli tak, to nie mam zielonego pojęcia, czy to powinno działać, czy nie.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#3  2006-09-27 21:09:43

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: SB Live 5.1 alsa

zaloguj sie na konsoli, wylacz Xy i sprawdz czy bedzie dzialo odtwarzanie w aplay


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#4  2006-09-28 18:41:09

  ziecio - Użytkownik

ziecio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-27

Re: SB Live 5.1 alsa

Ok rozwiązałem problem :D
Otóż zapomniałem o jednej ważnej rzeczy. Nie dodałem do grupy audio urzytkownika. Dla tych co nie wiedzą jak to idzie:
# gpasswd -a nazwa_użytkownika audio
restart kompa i powinniśmy sie cieszyć z alsy. Można zamknąć.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)